Coinbase Hack Olayı Yaşadı: Mağdur Sayısı 6 Bin

Coinbase Hack Olayı Yaşadı: Mağdur Sayısı 6 Bin

Kripto Para Haberleri
Ekim 2, 2021 tarafından Mavi Neptün
180
Coinbase-Hack-Olayi-Yasadi-Magdur-Sayisi-6-Bin

Kripto piyasasının ortak sorunlarından biri de siber saldırılar. Her ne kadar kripto varlıklarının kendisine kolay kolay saldırı yapılamasa da platformlar tehdit altında kalıyor. Saldırıların 2021 yılında daha da sıklaştığını görüyoruz. Her ne kadar sistemler önlem alsa da saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer Coinbase hack olayı yaşadı. Paylaşılan bilgiye göre ise, 6 bin kişi mağdur oldu.

Piyasanın önde gelen borsalarından biri olan Coinbase, saldırıya maruz kaldı. Borsa içinde en az 6.000 kullanıcının saldırıya uğradığı tespit edildi. Üçüncü şahısların yapığı saldırı da kullanıcı fonları başka bir hesaba aktarıldığı borsa tarafından bildirildi. Yaşanılan ihlalin ise mart ve Mayıs aylarında yaşandığı söylendi. Konuyla alakalı Kaliforniya Başsavcısı Rob Bonta bildirge mektubu paylaştı.

Siber saldırı da kullanıcıların hesapları ve cüzdanlardaki kripto varlıklar hedef alındı. 6 bin ya da daha fazla hesap üzerinden para çekilme işlemi yapıldı. Ancak hesaplar saldırıya uğramasının ardından Borsa yetkililer müdahale etti. Hesapları kontrol altına alan Coinbase borsası, kayıp yaşayan kullanıcılarında ödemesi yapılacağını belirtti. 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X