Coinbase Raporuna Göre Bitcoin Altından Çok Daha Üstün

Rapora göre COVID-19 salgınıyla birlikte yatırıma yönelen tüketiciler arasında yapılan analize göre Bitcoin, altına göre daha avantajlı.
 Coinbase Raporuna Göre Bitcoin Altından Çok Daha Üstün

Dünya’nın öncü kripo para borsası Amerika merkezli Coinbase bir rapor yayınladı. Rapora göre Bitcoin’in altına göre daha avantajlı olduğu öne sürüldü. Raporun genel mantığında Bitcoin’in altın gibi fiziksel tedarik sürecine bağlı olmaması Bitcoin’i öne atıyor.

Uzun zamandır zaten Bitcoin ve Altın beraber konuşuluyor. Neredeyse tamamen aynı hareketleri yapan iki yatırım aracının temelde çok benzer olduğunu Coinbase bize aktarıyor. Coronavirüs etkisiyle, altında mevcut arz sıkışmasının Bitcoin’i daha erişilebilir hale getirdiğini belirttiler.

Bitcoin Neden Daha Avantajlı?

Coinbase sunduğu raporda şu detaylara değindi:

  • Bitcoin kırılgan değildir. Fiziksel tedarik zincirine bağlı değildir ve küresel olarak bakıldığında erişilebilirliği çok daha kolay.
  • Altın alış satışında makas aralıklarının zaman zaman artması fakat Bitcoin’de böyle bir artışın bulunmadığını belirttiler.

Altının farklı bölgelerde farklı fiyatlanıyor olması durumu zorlaştırıyor. Örneğin New York ve Londra’da fiyatlar arasında %4.5 fark olduğu biliniyor.

Bu fark tamamen fiziksel tedarik sürecinden dolayı kaynaklı.

SON DAKİKA! Bitcoin haberleri
Güncel BTC Fiyatı: 1 BTC Kaç TL?
Tüm Hisse Önerileri İçin: Hisse Önerileri


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın