CoinShares, Bitcoin Halving Senaryolarını Değerlendirdi

CoinShares, Bitcoin Halving Senaryolarını Değerlendirdi

Bitcoin Haberleri
Mayıs 6, 2020 tarafından koindeks
16
coinshares-bitcoin-halving-senaryolarini-degerlendirdi

Bitcoin’e ve kripto paraya yatırım yapanlar için Bitcoin yarılanma senaryoları önem taşıyor. Bu konuda ileri gelen araştırma şirketlerinden birisi olan Coinshares bazı yorumlarda bulundu. Coinshares şirketi araştırma başkanı Christopher Bendiksen bu konuda yapılan açıklamaları yorumladı ve kendi değerlendirmelerini paylaştı.

Bitcoin Yarılanmaları

Bendiksen’in ilk yorumu, madencilik konusundaki açıklamaların tersine. Bendiksen, bu konuda verilen ödülün yarı yarıya azalmasının Bitcoin madencilerini bu yatırım alanından uzak tutmayacağını düşünüyor. Daha önceki yarılanmaların sonuçları bu yorumu destekliyor. Ayrıca Bendiksen, alım satın yapan tüccarların da BTC fiyatlarını etkilemeyeceğini söylüyor. Öte yandan yarılanmanın kesin olarak fiyat düşüşü getireceği senaryosu da Bendiksen’in katılmadığı senaryolardan bir diğeri.

Ona göre yarılanma madencilerin gelirini azaltabilir ama piyasayı genel olarak büyük ölçüde etkilemez. Bendiksen, Safedean Ammous tarafından getirilen stok akışı yorumunu da oldukça abartılı bulduğunu söylüyor. Bendiksen’in tahminine göre zayıf madenciler Kara Perşembe’den olumsuz etkilenecek. Kalan madenciler kripto paralarını satmak zorunda kalacağı için de uzun bir dönemde sonuç olumlu olacak. Ayrıca Bitcoin’in fiyatında önemli bir düşüş olmayacağı da beklentiler arasında. Çünkü yarılanmanın halihazırda fiyatlandırıldığı da kabul ediliyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X