Colin McRae’nin Ralli Arabası Bitcoin Karşılığında Satıldı

Colin McRae’nin Ralli Arabası Bitcoin Karşılığında Satıldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Merteren Alkis
120
colin-mcrae-ralli-arabasi-bitcoin-satildi

Lloyds müzayede evinin kriptoyu benimsemesinden üç ay sonra Colin McRae ‘nin efsanevi bir ralli arabasını 360.000 dolarlık Bitcoin’e satıldığını bildirildi.

Gizliliğin önemli bir endişe olduğu müzayede dünyasında Bitcoin (BTC) benimsenmesi artıyor. İsimsiz bir alıcı, ikonik ralli figürleri Colin McRae ve Carlos Sainz tarafından yönetilen ve yarım milyon Avustralya doları (360.000 ABD Doları) için bir müzayedede uzun süredir kaybolduğu düşünülen efsanevi bir ralli arabası satın aldı ve bildirildiğine göre Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullandı.

Avustralya müzayede evi Lloyds Auctions, 1994 Subaru Prodrive 555 A Grubu Dünya Ralli Şampiyonası Otomobilinin Avustralya’nın Victoria eyaletinde tozla kaplı bir ahırda bulunduğunu duyurdu .

Arabanın başlangıçta 15.000 ila 20.000 Avustralya Doları (10.900 ila 14.500 ABD Doları) değerinde olduğu düşünülüyordu. Ancak Uluslararası Klasik Otomobil Kimlik Doğrulama ve Derecelendirme Sistemi’nden (ICAARS) 6 aylık bir araştırma, “bunun 1 milyon dolardan [725.000 ABD Doları] fazla olabileceğini” ortaya koymuştu.

Lloyds Haziran ayında Aussie müzayede evinin kripto ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ve teklif sahiplerinin platformda açık artırmada satılan ürünleri Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle satın almalarını sağlayacağını duyurdu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X