DeFi Protokolü Compound Yanlışlıkla 80 Milyon Dolar Dağıttı: Geri İstiyor

DeFi Protokolü Compound Yanlışlıkla 80 Milyon Dolar Dağıttı: Geri İstiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Ömer Dursun
34
compound-80-milyon-dolar-dagitti

Compound 80 milyon dolar dağıttı: Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü yanlışlıkla size milyonlarca dolar token verdiyse onu iade etmek zorunda mısınız?

Compound Labs kurucusu Robert Leshner, 80 milyon dolarlık bir istismarın ardından CoinDesk ile yaptığı röportajda, kullanıcıların tokenleri geri vermesi gerektiğini söylüyor.

Compound 80 Milyon Dolar Dağıttı

Geçtiğimiz Çarşamba gecesi para piyasası Compound kodundaki bir hata, uzun vadeli likidite madenciliği ödülleri için amaçlanan COMP tokenlerinin hatalı bir şekilde dağıtılmasına yol açtı.

Compound kısa süre sonra hatayı kabul etti ve hiçbir kullanıcı fonunun risk altında olmadığını söyledi. Hata yalnızca zaman içinde kazanılan likidite madenciliği ödüllerini dağıtmaktan sorumlu olan Compound’un Denetçi Sözleşmesi için geçerliydi.

Leshner’e göre, 280.000 COMP’un kullanıcılara yanlış dağıtılmasıyla Denetçi Sözleşmesinin neredeyse tamamı boşaltıldı.

CEO Leshner CoinDesk’e verdiği demeçte, “Bu, şüphesiz Bileşik protokolü tarihindeki en kötü gün oldu” dedi ve şöyle devam etti:

“Arkamıza yaslanıp bu ‘ahlaki ikilemin’ (kullanıcılar tokenleri geri iade edecek mi?) gidişatını izlemekten başka bir şey yapamayacak kadar güçsüzüz.”

Twitter’dan bir duyuru yapan Leshner, hatalı tokenleri tutanların gerçek dünyada kötü sonuçlar yaratabileceği konusunda uyarıyor. ABD İç Gelir Servisi’nin (IRS) bunu duymak istemeyeceğini hatırlattı.

Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Compound protokol hatasından büyük miktarda COMP aldıysanız lütfen geri gönderin. Aksi takdirde IRS’ye gelir olarak bildirilir ve çoğunuz doxx edilirsiniz (araştırmaya uğrarsınız).” dedi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X