Ethereum Kurucu Ortağının Şirketi 3 Milyar Dolarlık Kripto Fonu Aldı

Ethereum Kurucu Ortağının Şirketi 3 Milyar Dolarlık Kripto Fonu Aldı

Kripto Para Haberleri
Ekim 10, 2021 tarafından Ömer Dursun
43
consensys-3-milyar-dolar-kripto-fonu

Planlar hakkında bilgi verilen kişilere göre, merkezi olmayan finanstaki patlamadan kazanç sağlayan bir kripto para birimi girişimi olan ConsenSys 3 milyar dolar kripto fonu aldı.

New York merkezli ConsenSys, finansal hizmetler uygulamaları ve diğer otomatik yazılım programları oluşturmak için kullanılabilecek Bitcoin’e rakip olarak Ethereum üzerine kurulu projeler geliştiriyor ve bunlara yatırım yapıyor.

ConsenSys, Nisan ayında JPMorgan, Mastercard, UBS ve diğer yatırımcılardan şirketin “oluşma turu” dediği süreçte 65 milyon dolar topladığını duyurdu.

ConsenSys 3 milyar dolar kripto fonu aldı

Finansman, blockchain teknolojisinden yararlanma girişimlerinde birkaç yanlış adım atan Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin liderliğindeki yedi yaşındaki şirket için önemli bir dönüm noktası olacak. Lubin en az iki kez yüzde 10’dan fazla personel kesintisi yaptı ve ConsenSys geçen yıl yatırım kolunu ayrı bir kuruluşa bölmek için yeniden yapılandırıldı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselen fiyatı, yatırımcıları hızla büyüyen sektöre çektiği için bu yıl dijital varlıklara para akıttılar.

PitchBook verilerine göre, 2018’deki bir önceki rekordan yüzde 160’tan fazla bir artışla, bu yıl şimdiye kadar kripto para birimi girişimlerine 20,7 milyar dolar yatırım yaptı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X