COTI, Cardano Ağında Yeni Stabilcoin Çıkaracak 

COTI, Cardano Ağında Yeni Stabilcoin Çıkaracak 

Kripto Para Haberleri
Eylül 27, 2021 tarafından Merteren Alkis
69
coti-cardano-aginda-yeni-stabilcoin-cikaracak-1

COTI, Cardano Ağında Yeni Stabilcoin Çıkaracak 

COTI , merkezi olmayan finansmanı (DeFi) genişletmek amacıyla bu hafta sonu Cardano ağında Djed adlı yeni bir algoritmik stabilcoin tanıttı. 

Djed stabilcoini, 26 Eylül’de Wyoming’deki Cardano Zirvesi’nde IOHK kurucusu  Charles Hoskinson tarafından duyuruldu. Djed, Tether ve USD Coin’in hakim olduğu stabilcoin pazarına girecek, ancak hedef pazarı Cardano üzerinde geliştirilen projeler. Charles Hoskinson, Djed’i tamamen yeni bir kitleye hitap eden “kripto alanında ezber bozan” olarak nitelendirdi. Ancak lansman tarihinden bahsedilmedi. 

Cardano’nun yerel tokeni ADA, CoinMarketCap’a göre gün içinde 2,25 dolar civarında işlem gördü.  ADA son iki hafta içinde yaklaşık %14 kaybetti ve 2 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek  seviyesinden %27 düştü.   

 

Stabilcoin ekosistem güncellemesi  

CoinMarketCap’a göre %55 pazar payına sahip olan Tether, stablecoin sektörüne hâlâ hakim durumda . Tether’in kendi şeffaflık raporu, şu anda dolaşımda 69,5 milyar USDT olduğunu belirtiyor. Bunların %51’den biraz fazlası TRON ağında, geri kalanların çoğu da Ethereum’da. Circle’ın USDC’si, %25 pazar payı ve 29,7 milyar dolaşımda ikinci sırada yer alıyor. Binance USD, %11 pay ve 13,6 milyar dolaşımdaki üçüncü en büyük stabilcoindir. 

 

 

 

1 Yorum

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X