COVID-19 Krizi Bitcoin Yatırımını Arttırdı!

COVID-19 Krizi Bitcoin Yatırımını Arttırdı!

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 27, 2020 tarafından koindeks
78
bitcoin

Coronavirüs tüm dünyada etkisini süren gelmiş geçmiş en büyük pandemik olaylardan birisi oldu. İşin sağlık boyutlarının yanında bir ekonomik bunalımda tüm dünyayı bekliyor olabilir. Bu çok büyük bir ihtimal. Borsalardaki dalgalanmalar başta olmak üzere yatırımcılar kendilerini pek güvende hissedemiyor.

BTCTurk CEO’su Konuştu

BTCTurk CEO’su Özgür Güneri şu sözleri söyledi:

“Merkeziyetsiz bir virüs salgını karşısında merkezi yapılar çaresiz kalıyor, yatırımcı Bitcoin ve altın gibi sağlam enstrümanlara kucak açıyor.”

Başta Bitcoin ve altın olmak üzere sağlam enstrümanlar değerlerini yükseltmeye başladı. Mart ayında çok sert düşüş yaşayan Bitcoin, Nisan ayında %100’den daha fazla seviyede yükseldi. Bitcoin’in yükselişi ile ilgili yazımız: https://www.koindeks.com/bitcoin-dip-seviyeden-%100-cikti-uzmanlar-hedef-9-000-dolar-dedi/

Aynı şekilde altında da benzer bir tablo var. Virüs olaylarının başında 302 TL seviyelerini test eden altın, şu an 385 seviyelerinde. Daha fazla yükselebileceği de konuşuluyor.

Diğer Kripto Paralara Göre Daha Güvenli

Bitcoin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran en büyük özelliğin merkeziyetsizlik olduğunu belirten Güneri, içinde bulunduğumuz günlerin merkezi yapıları sarstığını belirtti. Güneri şu sözleri de ekledi:

“Bugün trilyonlarca dolar piyasalarda dolaşıyor. FX piyasalarında her gün trilyonlarca dolarlık işlem gerçekleşiyor. Sadece 125 milyar dolar piyasa değerine sahip Bitcoin’in bu kadar göz önünde olmasının, diğer dengeler açısından kıymetli olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin Güvenli Liman Olabilecek mi?

Teknolojinin her geçen gün dahada ileriye taşınmasıyla birlikte kripto paralara olan ilgi artmaya devam ediyor. 7/24 açık olan bu piyasa, yatırımcılara doğru zamanlarda oldukça fazla kazandırabiliyor. Geçmişten bugüne güvenli liman olarak görülen altın, bulunduğu mevkiiyi Bitcoin ile paylaşabilecek mi? Herkesin aklındaki soru bu. Bitcoin bir güvenli liman haline gelebilecek mi? Bu sorunun cevabını yaşayarak göreceğiz. Şunu görebiliyoruz ki, içerisinde bulunduğumuz günlerde Bitcoin yatırımı artmaya devam ediyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X