Fransız Şirket Crypto Blockchain Industries, Paris Borsasına Giriyor

Fransız Şirket Crypto Blockchain Industries, Paris Borsasına Giriyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Ömer Dursun
65
crypto-blockchain-industries-borsa

Crypto Blockchain Industries borsada kabul görecek.

Fransız şirket Crypto Blockchain Industries, dünya çapında kripto para birimlerinin artan çekiciliğini vurgulayarak Paris Euronext Growth borsasında listeleneceğini söyledi.

Şirket, hisselerini 2 euroluk bir fiyatla listeleyeceğini ve kendisine yaklaşık 38,7 milyon avro (45 milyon dolar) piyasa değeri vereceğini söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçen hafta finansal piyasalarda rekor seviyelere ulaştı.

Crypto Blockchain Industries borsada kabul görecek

Kripto para ve NFT şirketleri günden güne daha fazla borsada listelenmeye başlıyor. Daha önce de Bakkt, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listeleneceğini duyurmuştu.

Intercontinental Exchange yaptığı açıklamada, Bakkt’ın Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olarak işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

Intercontinental Exchange (New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi) Bakkt’ı 2018’de kripto koruyucusu olarak başlattı: Bitcoin’i kurumsal yatırımcılar için soğuk depoda güvenli bir şekilde tutuyor.

Haziran ayında Visa banka kartının lansmanı ile Bakkt, Bitcoin’de vadeli işlem ticareti, kullanıcıların Bitcoin’i günlük ürünlerde harcamasına olanak tanıyan bir mobil uygulama ve bir Bitcoin yatırım fonu sunan bir “dijital varlık pazarına” dönüştü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X