CryptoPunks Sahibi 9,5 Milyon Dolarlık Teklifi Reddetti

CryptoPunks Sahibi 9,5 Milyon Dolarlık Teklifi Reddetti

Kripto Para Haberleri
Ekim 16, 2021 tarafından Merteren Alkis
39
cryptopunks

Bugün erken saatlerde, değiştirilemez token CryptoPunks #6046’nın sahibi, bugüne kadarki en yüksek zincir NFT işlemi olacak olan Ethereum’da (ETH) 9,5 milyon dolarlık bir teklifi reddetti. Poap.eth’in bir ENS’si olan teklif sahibi, CryptoPunks sahibi tweet attıktan sonra rekor kıran teklifi verdi :

Punkum satılık değil. Kimsenin bana ne sunduğu umrumda değil.

CryptoPunks, Larva Labs tarafından oluşturulan rastgele oluşturulmuş 10.000 görüntüden oluşan bir NFT koleksiyonudur ve geniş çapta lanse edilir ve tüm NFT alanında 1 numaralı koleksiyon olarak tanınmakta.

Proje, 552.073 ETH veya yaklaşık 2,1 milyar dolarlık toplam işlem hacminde tüm zamanların lideridir. OpenSea’deki bir sonraki en büyük koleksiyon olan Bored Ape Yacht Club (BAYC), CryptoPunk’ın tüm zamanların satış hacminin 1/5’ini kaydetti. Larva Labs verilerine göre , bugüne kadarki en pahalı işlem 11 Mart 2021’de Punk #7804 için 7.57 milyon dolardı.

Poap.eth tarafından yapılan teklif kabul edilmiş olsaydı, CryptoPunk #6046, 500’den fazla ETH ile tartışmasız en değerli CryptoPunk durumunda olurdu.

CryptoPunks ve NFT Endüstrisi Hızla Büyüyor

Bir CryptoPunk’ın ortalama fiyatı, DuneAnalytics’in yıl başından bu yana ortalama satış fiyatında %1300’lük bir artış gösterdiğini gösteren veriler bulunmaktadır. Fiyattaki bu akıl almaz artışlara rağmen, NFT alanı hala göreceli olarak emekleme aşamasındadır.

CryptoPunks

Yakın zamanda bir NFT pazar yeri yayınlama planlarını açıklayan Coinbase, 1,5 milyondan fazla kayıt gördü, bu sayı OpenSea  kullanıcı sayısının yaklaşık 5 katı. DappRadar’a göre OpenSea’nin toplam kullanıcı tabanı sayısı 263 bin. Coinbase’in NFT alanına girmesiyle, endüstrinin katlanarak büyümeye devam edeceğinden şüphe yok.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X