Defi Platformuna Saldırı Oldu

Defi Platformuna Saldırı Oldu

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
21
defi-platformu

En önemli olan Defi Platformuna Saldırı Oldu. Yönetimsel Merkeziyetsiz finans anlaşması olan dForce’un 19.04.2020 günü sabah saatlerinde sanal bir saldırı sonucu dijital platformdaki aktif değerlerinin tamamına yakınını kaybettiği duyuruldu. DeFi sözleşmesi dForce döngüsü içinde lending digital platformu Lendf.Me, pazar günü sabah saatlerinde likit piyasasının sanal saldırıya uğradıktan sonra hesabına ait cüzdanlarında tam olarak 25 milyon ederinde Ether ve bitcoin transferi olduğunu gördü.

Defi Platformu Siber Saldırıya Uğradı

Haberin piyasaya düşmesinden hemen sonra Lendf.Me’nin online web sitesine erişim sağlanamadı. Gruptan yapılan duyuruda, defi platformuna saldırı Pekin yerel saati ile bugün 8,45 civarında (Türkiye saati ile 03.45 oluyor) 9899681 nolu blokta saldırının gerçekleştiği açıklandı. DeFi Pulse dataları, DForce dijital platformunda gizli tutulan yekûn değerin son bir günde 6 dolara düştüğünü gösteriyor. Sadece 1 gün öne platformdaki miktar net 24,9 milyon dolar değerindeydi.

dForce’in dijital olan telegramında konu ile alakalı konuşmalar yapan bu ekosistemin kurucusu Mindao Yang, olayı araştırmaya başladıklarını açıkladı ve yatırımcılarını geçici olarak Lendf.Me’ye işlem transferi yapmamaları konusunda uyardı.

Siber saldırının sebebinin kripto para olan Bitcoin ile Ethereum Token’ı olan imBTC olduğu şüphesi suçlamalar arasında yer alıyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X