Dfinity Kurucusu: OnlyFans Gibi Platformları Blockchain Kurtaracak

Dfinity Kurucusu: OnlyFans Gibi Platformları Blockchain Kurtaracak

Kripto Para Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Ömer Dursun
79
dfinity-kurucusu-onlyfans

Dfinity kurucusu OnlyFans’e sahip çıkıyor. Dfinity kurucusu Dominic Williams’a göre, geleneksel finans kurumlarının OnlyFans’taki yetişkinlere uygun içeriği sansürleme girişimleri, merkezi olmayan platformlara duyulan ihtiyacı arttırdı.

Williams, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, finans kurumlarının OnlyFans’ta yetişkinlere yönelik içerik oluşturmayı sansürlemeye yönelik son girişimlerini ve akıllı sözleşme platformlarına ilişkin durumları tartıştı.

Dfinity kurucusu OnlyFans’e sahip çıkıyor

Dfinity kurucusu Dominic Williams, OnlyFans gibi içerik oluşturma platformlarının, merkezi olmayan teknolojilerin ana akım haline gelmesiyle bozulmaya hazır olduğuna inanıyor.

Geliştiricileri, bu yılın başlarında Dfinity Foundation tarafından başlatılan güçlü bir genel amaçlı blok zinciri olan Internet Computer (ICP) üzerinde blok zinciri odaklı bir içerik platformu oluşturmaya davet ediyor.

Blok zincirlerinin değer katabilmesinin en önemli yollarından biri, durdurulamayan akıllı sözleşme kodunu çalıştırmak ve üçüncü şahıslar tarafından sansüre karşı daha dirençli sistemler oluşturmanın bir yolunu sağlamaktır.

Bununla birlikte her blok zinciri gerçek sansür direnci sağlayamaz çünkü merkezi olmayan uygulamalar hala çalışmak için geleneksel BT’ye güveniyor.

Williams, geliştiricileri OnlyFans’ın daha merkezi olmayan bir sürümünü oluşturmaya aktif olarak teşvik ediyor. Tamamen liyakata dayalı olan ve ekiplerin Internet Computer üzerinde geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan hibe programı şimdiden 80’den fazla projeye fon sağladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X