Diem Projesi, Facebook ile bağlantısını kesiyor

Diem Projesi, Facebook ile bağlantısını kesiyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 25, 2021 tarafından Merteren Alkis
73
facebook-diem

Facebook destekli bir kripto para  projesi olan Diem, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nun Novi cüzdanının lansmanını sosyal medya devinden uzaklaştırarak durdurma girişimlerine yanıt verdi.

Kripto projesi dün, “insanların yurt dışına anında, güvenli ve ücretsiz olarak para göndermesine ve almasına yardımcı olacak” Novi cüzdanını başlattı . Ancak bu, Mark Zuckerberg’in dijital cüzdan projesini durdurması için açık bir mektup yazan ABD’li milletvekillerinin sert muhalefetiyle karşılandı .

Gelen mektupta ABD Senatosu Bankacılık Komitesi üyeleri tarafından imzalandı ve

Facebook şirketinin piyasaya sürmeye hazırlandığı kripto para ve dijital cüzdan projesini derhal durdurun.

İlginç bir şekilde, senatodan gelen düşmanlıklara rağmen  Novi cüzdan lansmanı, şu anda Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında indirilmek üzere listeleniyor.

Diem Facebook ile Bağlantısı  Olmadığını Söyledi

Diem, Senatörlerin mektubuna verdiği yanıtta, yasa koyucuların “Diem ve Facebook arasındaki ilişkiyi” yanlış anlamış olabileceklerini belirtti. Sosyal medya varlığı ve kripto projesinin tamamen farklı iki organizasyon olduğunu da ortaya koyarken.

Basın açıklamasına göre ,

Diem Facebook değildir. Facebook’un Novi’sinden biz bağımsız bir kuruluşuz ve  , Diem Derneği’nin iki düzineden fazla üyesinden sadece biri. Novi’nin Paxos’taki pilotu Diem’le ilgisiz. Diem’in blok zinciri tabanlı ödeme sistemi, ödemeler için amaca yönelik olarak oluşturuldu ve bu nedenle tüketici güvenliğine, finansal istikrara ve finansal suçla mücadeleye öncelik verdi. Ayrıca bağımsızlığımız, ödemelerde rekabeti ve birlikte çalışabilirliği teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Bütün bunlar kulağa doğru sözler gibi gelse de, Diem hala Facebook ile birden fazla şekilde bağlantılı.

Örneğin, Diem Stablecoin projesi, sosyal medya devinin Finans başkanı David Marcus’un şahsında Facebook’un üst düzey yöneticilerinden biri tarafından yönetiliyor.

Bunun dışında proje, rafa kaldırılmadan önce 2018’de dahili olarak geliştirildiği için Facebook’un bir buluşudur. Ancak o zamandan beri Instagram’ın ana şirketi, projeyi canlı tutmak için birkaç ortaklık yaptı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X