Digital Currency Group,1 Milyar Dolarlık Bitcoin Trust Hissesi Alacak

Digital Currency Group,1 Milyar Dolarlık Bitcoin Trust Hissesi Alacak

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Merteren Alkis
28
digital-currency-group

Grayscale Investments’ın ana şirketi Digital Currency Group (DCG), 1 milyar dolar değerindeki Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin satın alınması için yetkilendirildi. Digital Currency Group ‘un önceki yetkilendirmesi 750 milyon dolarlık Bitcoin Trust hissesiydi.

250 milyon dolarlık ek onay ile şirketler, daha önce satın alınan 388 milyon dolarlık GBTC hisselerine ek olarak tröstteki konumlarını önemli ölçüde artırabilecekler. DCG satın alma yapmak için nakit kullanacak ve açık piyasadaki siparişlerle devam edecek.

Yaklaşan anlaşma, iki şirket birbirine bağlı olduğundan ve şirketin güven hisselerinin izinsiz satın alınması bir çıkar çatışması olarak değerlendirileceğinden, 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası (“Döviz Yasası”) uyarınca düzenleniyor.

Satın alma yetkisi, DCG’nin herhangi bir zamanda herhangi bir ek hisse satın alması için bir haktır ancak bir zorunluluk değildir. SEC’den bir “evet” aldıktan sonra şirket, gelecekte kullanabileceği mevcut satın alma eşiğini artırıyor. Satın almanın zamanlaması ve boyutu şirket tarafından piyasa koşullarına göre belirlenecek.

Tröst hisselerinin satın alınmasıyla ilgili bilgiler, tröstün Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu raporlarda yer alacaktır. Satın alma hacmini, zamanlamayı ve düzenleyicilere ve sahiplere sunulan ek ayrıntıları içerecektir.

Digital Currency Group, Yatırımlarına Devam Ediyor

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, 2015 yılında kuruldu ve şu anda dijital varlık endüstrisinin en aktif yararlanıcılarından biri ve bu alandaki en aktif yatırımcılardan biri olmaya devam ediyor. Şirket bugün 35’ten fazla ülkede 175’ten fazla blockchain ile ilgili şirketin destekçisidir.

Doğrudan satın alınan kripto para birimlerini içeren büyük bir yatırım portföyüne sahip olmakla birlikte, aynı zamanda Genesis, Grayscale Investments, Coindesk, Foundry ve diğer sektör lideri kuruluşların ana şirketidir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X