Eski Fed Başkanı’ndan Dijital Dolar ve Bitcoin Açıklaması

Eski Fed Başkanı’ndan Dijital Dolar ve Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Ömer Dursun
78
dijital-dolar-bitcoin

Eski Boston Federal Rezerv Bankası Başkanı Eric Rosengren, Bretton Woods Komitesi tarafından Salı sabahı düzenlenen dijital para birimleriyle ilgili sanal bir etkinlikte Federal Rezerv destekli dijital doların Bitcoin ve stablecoin gibi dijital varlıklarla birlikte var olacağını söyledi.

Boston Fed şu anda ABD’nin bir merkez bankası dijital para birimi mi yoksa CBDC (Merkez bankası dijital para birimi) mi çıkaracağını ve çıkarsa nasıl yapılacağını incelemek için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün Dijital Para Birimi Girişimi ile iş birliği yapıyor.

Dijital dolar Bitcoin ile yarışacak mı?

Rosengren, Boston Fed ve MIT’nin dijital bir versiyona yönelik “çok iyi ilerleme kaydettiğini” söyledi, Amerikalıların günlük nakit işlemleri için kullandıklarını ve teknolojinin testlerinin, işlemlerin son derece hızlı bir şekilde çözülmesine izin vereceğini gösterdiğini belirtti.

Fed’in önümüzdeki haftalarda potansiyel bir dijital dolar hakkında bir rapor yayınlaması bekleniyor.

Rosengren, “Bu, tamamen gelişmiş bir dijital para birimine sahip olduğumuz anlamına gelmiyor” dedi ve şöyle devam etti:

Gizlilik ve güvenlik konusunda esneklik konusunda yapılması gereken önemli işler var ve bu çeşitli sorunlar ele alındıkça, hem çıktıyı hem de muhtemelen işlem hızını yavaşlatması muhtemel ve açıkçası henüz Washington ile politik tartışmasını yapmadık.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X