Dogecoin Yüzde 100 Yükseldi

Dogecoin Yüzde 100 Yükseldi

Kripto Para Haberleri
Temmuz 8, 2020 tarafından koindeks
14
dogecoin-nedir

Bir şaka olarak piyasaya çıkan kripto para çeşidi Dogecoin TikTok videoları sayesinde son derece inanılmaz bir rallinin içinde kendisini buldu. Yalnızca 24 saat içinde dogecoin yüzde 100 yükseldi ve Dogecoin bu yükselişiyle Coin Market Cap listesinde yer alan diğer tüm dijital varlıkları yükseliş anlamında geçmeyi başardı. Kripto para birimi Dogecoin yakaladığı yükselme oranıyla Ekim 2018 tarihinden beri en yüksek seviyeye çıktı ve işlem hacmi olarak yüzde 2 binlik bir artış ortaya çıkardı.

Yükselişte TikTok Etkisi

Dogecoin para biriminin yükselme imkanını yaratan ralliyi 7 Haziran ile başlayan TikTok uygulamasında yer alan viral videoların başlattığı gözlemleniyor. Dogecoin Binance borsa alanında en yüksek seviyeye yani 0.00559 dolar seviyesine yükselmeyi başardı. Piyasalar dogecoin yüzde 100 yükseldi haberine şaşırırken ilginç bir analiz geldi. Barstool Sports yazarı olan Tommy Smokes elindeki 600 doları Doge sayesinde 850 dolara kadar yükselttiğini belirtiyor. Öte yandan Tommy, ileri de belki de 850 bin dolar olur şeklinde yorumluyor.

Dogecoin Challenge ve TikTok

Dogecoin üzerinde yapılan dogecoin TikTok challenge akımına katılım sağlayan kullanıcılar dogecoin üzerinden şuan para kazanmayı amaçlamıyorlar. Öte yandan dogecoin çılgınlığına dair bir yorumlama da Insider kurucu ortaklarından Meena Krishnamsetty tarafından yapıldı. Meena, katılımcılar çoğunlukla risklerden haberdar olarak ve isteyerek katılım sağladıkları bir stok manipülasyon şemasını kullanıyorlar şeklinde fikrini ifade etti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X