Dolardaki Düşüş Bitcoin’i Etkiliyor! Bu Hafta Takip Edilmesi Gerekilenler

Dolardaki Düşüş Bitcoin’i Etkiliyor! Bu Hafta Takip Edilmesi Gerekilenler

Bitcoin Haberleri
Ekim 12, 2020 tarafından koindeks
16
bitcoin-yukselecek

Kripto paralar ve dolar endeksi arasında ters bir korelasyon oluştu. Analistler ABD dolarının 2018’deki düşük seviyelere kadar gerileme ihtimali olduğunu söylüyor. Bu durumda kripto paralarda yükselişe işaret edebilir.

ABD Seçimleri Doları 2018 Yılına Döndürebilir!

4. çeyrek etkileri devam ederken Bitcoin’de dünyadaki makro ekonomik verilerden etkilenmeye devam ediyor. ABD seçimleriyle birlikte piyasalarda büyük dalgalanmalar görebiliriz. Bloomberg tarafından 12 Ekim’de aktarılan bir raporda Goldman Sachs, Beyaz Saray’a giren Joe Biden’in piyasaları önceden ürkütebileceği ve DXY’yi 2018’deki en düşük seviyelerine çekebileceği konusunda uyardı.

Dolar Endeksinin Gerilemesi Bitcoin’i Yükseltebilir

Dolar endeksinin ABD seçimleri etkisi ve dünyadaki riskler nedeniyle değer kaybettiğini görüyoruz. Daha derin bir şekilde olabilecek dolar endeksindeki kayıplar özellikle Bitcoin tarafında yeni rekorlara işaret ediyor. Sadece seçimler değil aynı zamanda ABD tarafında konuşulan teşvik paketi dolar endeksi üzerinde bir baskı oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Trump, teşvik görüşmelerinin seçimden sonraya ertelendiği söylemişti. Bunun üzerine kripto paralar ve altın gibi değerli metallerde geri çekilmeler görmüştük. Fakat daha sonra Trump, yeni bir teşvik paketi gündeme getirdi. Bu seferde Trump reddedildi. Fakat bu durum bize hala teşvik paketi ihtimalinin seçimlerden önce olduğunu gösteriyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X