Duabi polisi, Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Çalışmalar Yapıyor

Duabi polisi, Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Çalışmalar Yapıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 3, 2021 tarafından Merteren Alkis
19
dubai-polisi-kripto-para-dolandiriciligi

Dubai Polisi artan kripto para dolandırıcılığı içeren vakaları ile mücadele için kripto para firması olan  BitOasis ile çalışmaya başladı. İşbirliğinin amacı, kripto dolandırıcılık hakkında yatırımcılar ve traderları eğitmek ve yardım etmek olduğunu açıkladı.

BitOasis CEO’su Ola Doudin, eşler arası platformlarda meydana gelen dolandırıcılıkların sayısı göz önüne alındığında, firmanın polisle ortaklığının yatırımcıları ve traderları korumaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Doudin:

“Kriptoyu yatırımcılar için güvenli hale getirecek düzenlemeler oluşturmalarına yardımcı olmak için kilit politika yapıcılarla birlikte çalışıyoruz”

Artan kripto para dolandırıcılığı vakaları

Dijital varlıklar yaygınlaştıkça kripto para birimlerini içeren dolandırıcılıklar da arttı. Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Ekim 2020 ile Mart 2021 arasında kripto para birimi yatırım dolandırıcılığıyla ilgili 6.800’den fazla şikayet aldığını söyledi.

Ajans , bu altı aylık dönemde kripto yatırım dolandırıcılıklarındaki kayıpların 80 milyon doların üzerinde veya bir önceki yılın aynı dönemindeki kayıpların 10 katından fazla olduğunu söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X