Dünyadaki Bitcoin Atm Sayısı Artıyor

Dünyadaki Bitcoin Atm Sayısı Artıyor

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 22, 2020 tarafından koindeks
36
dunyadaki-bitcoin-atm-sayisi-artiyor

Dünyadaki bitcoin atm sayısı coin atm radar sayfasının paylaşımıyla ortaya çıktı. Buna göre dünya genelinde bitcoin için kullanılan atm sayısı 7500 sayısını aştı. Web sitesinin paylaşımına göre 2020 yılının başından Nisan ayına kadar 1200 üzerinde yeni atm kuruldu.

Amerika İlk Sırada

Bitcoin atmlerinin kullanımına bağlı olarak yapılan listede ise Amerika Birleşik Devletleri yer aldı. Amerika’nın atm sayısı ise 5422 olarak açıklandı. Amerika’yı ise Kanada, İngiltere ve Avusturya takip etti. Kanada’da bulunan atm sayısı 721, İngiltere’deki atm sayısı 279 ve Avusturya’daki atm sayısı ise 137 olarak açıklandı. Bu sayılar göz önüne alındığında ise Amerika’nın bitcoin sektöründe %70 oranla büyük söz sahibi olduğu ortaya çıktı.

Atm Artışının Sebebi Rekabet

Ülkelerde bulunan bitcoin atmlerinin 2020 yılının 4 ayında yaşanan artışının 2014-2018 yılları arasındaki toplam artışa yaklaşmasının sebebi de açıklandı. Buna göre atm sayısının hızla artmasının sebebi firmalar arasındaki rekabet oldu. Rekabet içinde bulunan Bitcoin Depot, Coinsource ve Coincould isimli firmalardan ilk sırada olanın Coincould firması olduğu açıklandı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X