Dünyanın İlk Kripto Para Bağımlılığı Tedavi Merkezi Kuruldu

Dünyanın İlk Kripto Para Bağımlılığı Tedavi Merkezi Kuruldu

Kripto Para Haberleri
Ekim 9, 2021 tarafından Ömer Dursun
30
dunyanin-ilk-kripto-bagimliligi-tedavi-merkezi

Hazırlanan yeni bir rapora göre, İskoçya’nın Edinburgh kentindeki Castle Craig, kendisini dünyanın ilk kripto para bağımlılığı tedavi merkezi olarak lanse ediyor.

1988’de her türden bağımlı için bir rehabilitasyon merkezi olarak kurulan klinik, o zamandan beri, özünde kumar olan “kripto bağımlılığı”na yöneldi.

16 yıllık bir kumar bağımlısı olan 56 yaşındaki personel terapisti Anthony Marini, Decrypt.co’ya kripto takıntılı kişilerin bağımlı olduklarını kabul etmelerinin veya uygulamaya damgalanmış “kumar” etiketini koymanın zor olabileceğini söyledi.
Kripto yapan birine, ‘Yani ara sıra kumar oynuyorsun’ dersen, ‘Hayır, oynamıyorum’ diyecek. Bu yüzden kumar kelimesini çıkar ve ‘ara sıra ticaret’ de.

49 yaşındaki kripto bağımlısı Steven Elphinstone, birkaç yıl önce basit hisse senedi ticaretiyle başlayan bağımlılığının çılgın halini anlattı. 2015 yılında Bitcoin’e yöneldi.

Elphinstone’un bağımlılığı, uyanıklığını sürdürmesine yardımcı olmak için amfetamin, esrar ve diğer uyuşturucular için bir alışkanlıkla geldi.

Marini, medyanın kripto paralarla ilgili tantanasından endişe ediyor. Gerçekten de çoğu amatör tüccar -pazar araştırmasına göre tahminen %90’ı- para kaybediyor. Ancak kayıplarına rağmen satın almaya devam edenler, en nihayetinde Craig Kalesi’ne gidecek gibi görünüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X