eCurrency CEO’sundan Dijital Dolar Açıklaması Geldi

eCurrency CEO’sundan Dijital Dolar Açıklaması Geldi

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Ömer Dursun
66
ecurrency-ceo-dijital-dolar

eCurrency CEO’su dijital dolar hakkında ne dedi?

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin (BTC-USD) adı verilen yeni bir eşler arası para birimi konsepti üzerine beyaz bir kağıt yayınlamasından bir yıl sonra, Jonathan Dharmapalan dijital para birimlerinin geleceği olduğunu fark etti.

ABD Federal Rezervi, dijital doların artıları ve eksileri hakkında yakında çıkacak bir makale ile ilgili tartışmalar devam ediyorken, eCurrency CEO’su Jonathan Dharmapalan bir merkez bankası dijital para birimi tasarlamanın mevcut yasal çerçeveye bağlı olduğunu söylüyor.

eCurrency CEO’su dijital dolar hakkında ne dedi?

Dharmapalan, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda, “Bizim bakış açımız, para biriminin yasa olması gerektiği yönünde” dedi ve şöyle devam etti:

“Her ulus veya para birliği, para biriminin ne olduğunu tanımlayan temel bir yasaya sahiptir. Dolayısıyla, dijital bir para birimi hakkında düşünüyorsanız, o zaman yasanın varlığına uygun olması gerekir.”

eCurrency CEO’su Dharmapalan, mevcut yasanın doların dijital bir biçimine uygulanacak şekilde genişletileceğini ve mevcut altyapının kullanılması gerektiğini düşünüyor.

Dijital para birimi için farklı bir kurallar dizisi hazırlayabilir miyiz? Ancak para biriminin geçmişte nasıl tanımlandığına güveneceğiz.” diye ekledi.

Ayrıca eCurrency CEO’suna göre dijital doların her yerde olmasını istiyorsak dijital para biriminin ATM’ler, kartlar, akıllı telefonlar ve aklımıza gelen her şey aracılığıyla erişilebilir olması gerekir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X