Edward Snowden, Çin Hükümetinin Yasağı Bitcoin’i Güçlendirdiğini Söyledi

Edward Snowden, Çin Hükümetinin Yasağı Bitcoin’i Güçlendirdiğini Söyledi

Kripto Para Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Merteren Alkis
34
edward-snowden-cin-bitcoin

Amerikalı muhbir Edward Snowden , son tweet’inde Bitcoin’in bağımsızlığı hakkında yorum yaptı. Çin kripto para yasağının Bitcoin ‘i güçlendirdiğini söyledi.

 

Ulusal Güvenlik Ajansı muhbiri, Çin’in bugüne kadarki en sert kripto para birimi yasağının Bitcoin’i yalnızca daha güçlü hale getirdiğine inanıyor.

Bitcoin hashrate oranı, kripto para madencilik işlemleri bu yılın başlarında Çin hükümeti yasaklarından sonra yükselmeyi başardı. En büyük kripto para biriminin fiyatı da 3 Ekim’de 49.000 doları aştı. 38 yaşındaki muhbir, kripto para birimlerinin büyümesini baltalamak için “koordineli bir küresel kampanyaya” rağmen kripto para biriminin o zamandan beri on kat artış yaşadığını belirtiyor.

Bitcoin Yasaklanamaz

Bitcoin’in ölümden geri dönme konusundaki mükemmel sicili göz önüne alındığında, hükümetler Bitcoine ılımlı yaklaşıyor gibi görünebilir.

Yine de Snowden, kriptonun henüz gerçek potansiyaline ulaşamadığını düşünüyor.

Hükümetlerin “kaçınılmaz olanı ertelediğini” iddia eden bir Twitter kullanıcısına verdiği yanıtta, hükümetlerin altınları yasakladıkları gibi Bitcoin’i yasaklayabileceklerini ima ederek “yasaklanamaz” olduğunu söyledi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X