Ekonomistler Tarafından Altın Yükselişi Bekleniyor

Ekonomistler Tarafından Altın Yükselişi Bekleniyor

Kripto Para Haberleri
Temmuz 5, 2020 tarafından koindeks
11
altin-yukselecek

Tarihin en yüksek fiyatlarına ulaşan altın, birçok dünyaca ünlü ekonomist tarafından değerlendirildi. Geçtiğimiz günlerde 1800 dolar barajına adım atarak tekrar düşüş yaşayan altın fiyatları, bu hareketle birlikte önümüzdeki aylarda yaşanabilecek olağanüstü bir yükselişin haberini vermiş olabilir.

En Başarılı Üç Ay

Ekonomi yılının ikinci çeyreğinin tamamlandığı bu günlerde son yılların en başarılı ve performans dolu üç ayını geçirmeyi başaran altın, virüs salgını dönemini en verimli geçiren yatırım araçlarından biri olarak öne çıktı. Özellikle virüs aşısı hakkında basında yer alan olumlu haberlerin sebep olduğu bu yükselişler, daha sonra Amerika ekonomisinin sunduğu dalgalanmalar nedeni ile oldukça fazla iniş çıkışa imza atarak üç aylık süreci tamamladı. Altın ekonomisinin yükseliş ve dalgalanma analizleri ise, önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmelere göre yön kazanacak.

Ekonomistler Tarafından Altın Yükselişi Bekleniyor
Ekonomistler Tarafından Altın Yükselişi Bekleniyor

Aşı Haberleri Etkiledi

Dünyanın en ünlü sağlık ve araştırma kuruluşlarından olan BioNech ve Pfizer tarafından yapılan coronavirüs aşılarının üretiminde hız kazanılması, ekonomistlere göre altın fiyatlarına en çok değer kazandıran etkenler arasında yer aldı. Bununla birlikte virüs salgınından en fazla etkilenen ülke ekonomilerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, bu süreci başarılı tamamlayarak toplamda 5 milyon iş istihdamını sağlayarak işsizlik endekslerini %11 oranına çekmeyi başardı. Bu gibi olumlu haberler tarafından desteklenen altın piyasası için, ekonomistler önümüzdeki üçüncü çeyrek boyunca altın fiyatlarının yeni bir yükseliş noktasına sahip olacağını öngörüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X