El Salvador Bitcoin ile Ödeme Yapanlara Maddi Destek Verecek

El Salvador Bitcoin ile Ödeme Yapanlara Maddi Destek Verecek

Bitcoin Haberleri
Ekim 4, 2021 tarafından Ömer Dursun
58
el-salvador-bitcoin-ile-odeme

El Salvador Bitcoin ile ödeme yapan vatandaşlarına, galon başına 0,20 dolarlık benzin indirimleri sunarak devlet tarafından verilen Chivo Bitcoin cüzdanının benimsenmesini desteklemek istiyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yerel tüketicilerin hükümet destekli Bitcoin cüzdanı Chivo’yu kullanarak ödeme yaptıklarında benzin fiyatlarında galon başına 0,20 dolar indirimden yararlanabileceklerini duyurdu.

El Salvador’dan Bitcoin ile Ödemeye Sübvansiyon Fırsatı

Haberi “Salvadorluların cüzdanları için olumlu bir haber” olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı, sübvansiyonu 30 Eylül’de Twitter üzerinden duyurdu:

Devlet şirketi Chivo, ülkemizdeki en büyük benzin istasyonu şirketleriyle görüştü, böylece yarından itibaren istasyonları Chivo cüzdanı ile her galon yakıtı 0,20 dolar daha ucuza satacak.
İndirimde bir sınır olmadığını vurgulayan Bukele, her yerel kişi veya şirketin indirim hakkına sahip olduğunu dile getirdi. İndirimin “uluslararası yakıt fiyatlarındaki artışı” ortadan kaldıracağını ve “tedarik zincirlerinde nakliye maliyetlerini azaltacağını” sözlerine ekledi.Haberin yanı sıra Bukele, sıvılaştırılmış gazın yurt içi fiyatını “dengelemeye” yönelik bir fona yetki verdiğini de açıkladı. Başkan, uluslararası piyasada 25 kiloluk sıvılaştırılmış gaz tüplerinin fiyatında 1,17 dolarlık bir artış planlarken, Salvadorlu yerlilerin maliyette hafif bir düşüş yaşayacaklarını iddia etti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X