Elon Musk, Dogecoin Vakfı ile Bağlantılı Olduğunu Reddetti

Elon Musk, Dogecoin Vakfı ile Bağlantılı Olduğunu Reddetti

Altcoin Haberleri
Ekim 24, 2021 tarafından Merteren Alkis
70
elon-musk-dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk , aile ofisinin başkanı Jared Birchall’ın yeniden kurulan Dogecoin vakfının danışma kurulunda olduğunu yalanladı.

Yakın tarihli bir tweet’te Elon Musk, ne kendisinin, ne Birchall’ın ne de ortaklarından herhangi birinin Dogecoin Vakfına  dahil olmadıklarını yazdı.

Açıklama, vakfın Musk’ın ekibine bağlı olduğu konusunda yalan söylediğini ima ettiği için Dogecoin topluluğu içinde çok fazla kafa karışıklığına neden oldu.

Dogecoin Vakfı danışmanları Birchall, Ethereum kurucularından Vitalik Buterin ve dogecoin kurucularından Billy Markus vakfın tekrardan eski günlerine dönmesine yardımcı oluyor. Musk’ın sağ kolunun yönetim kuruluna eklenmesi başlangıçta herhangi bir şüphe uyandırmadı ve topluluk içinde kutlandı. Son zamanlarda ilk Dogecoin trilyoneri olacağını öngören Musk, meme coin’in en sesli destekçilerinden biri olarak biliniyor .

Kurumun resmi web sitesine göre, kurulun bileşimi aynı kalıyor .

Geçen ay vakıf, kripto para markasını korumak için taklitçi meme tokenlere Dogecoin 2.0’ı (DOGE2) yasal işlemle tehdit ederek dişlerini gösterdi.

Elon Musk Kripto Dolandırıcılığından Yakınıyor

Ayrı bir tweet’te Musk, Twitter’da kripto para dolandırıcılığının çoğalmasından şikayet etti.

Net değeri yakın zamanda Portekiz’in GSYİH’sini aşan Elon Musk, 2018’den beri ünlü kişileri taklit eden kripto dolandırıcılarına karşı sert bir biçimde konuşuyor. Geçen Temmuz’da Musk’ın Twitter hesabı, bir Bitcoin dolandırıcılığını teşvik etmek için saldırıya uğradı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X