Elon Musk, Yine Çok Konuşulacak Kripto Açıklaması Yaptı

Elon Musk, Yine Çok Konuşulacak Kripto Açıklaması Yaptı

Kripto Para Haberleri
Eylül 29, 2021 tarafından Mavi Neptün
24
Elon-Musk-Yine-Cok-Konusulacak-Kripto-Aciklamasi-Yapti-

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kripto gündemini yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Son günlerde yaşanan olaylara değinen Musk, önemli demeçler verdi. 28 Ekim Salı günü Code Conference etkinliğine katılan ünlü milyarder, kripto varlıklar hakkında konuştu.

Önemli kripto destekçisi olarak bilinen Elon Musk, BTC ve DOGE sahibi. Bunun yanı sıra yaptığı açıklamalarla zaman zaman dijital varlıkları desteklediğini söylüyor. Bu sefer Çin hükümetinin aldığı kararları yorumlayan Musk, “kripto varlıklar yok edilmez” çıkışında bulundu. Tesla’nın CEO’su Musk,

“Kripto varlık, geleneksel merkezi hükümetileri tehdit ediyor. Kriptolar, merkezi hükümetlerin gücünü azaltıyor. Bundan ülkeler hoşlanmıyor. Özellikle de Çin kripto varlıkların önüne geçerek ilerlemesini istemiyor. Ayrıca madencilik faaliyetleri elektrik kesintisi oluşturduğu için Asya ülkesinde kabul edilmiyor.”

Elon Musk, Çin’de yaşanan olayların ülkesinde yaşanmaması için, “ABD hükümetinin kripto düzenlemeleriyle ilgili hiçbir şey yapmamasını öneririm.” Söyleminde bulundu. Kripto varlıkların geleneksel paralara göre daha hızlı ve sistemli olduğunu da sözlerine ekledi. Ünlü milyarder yaptığı açıklamayla yeniden gündeme oturacak gibi.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X