Dünyanın En Fazla Kriptoya Sahip Ülkesi Belli Oldu

Dünyanın En Fazla Kriptoya Sahip Ülkesi Belli Oldu

Kripto Para Haberleri
Ekim 31, 2021 tarafından Ömer Dursun
94
en-fazla-kriptoya-sahip-ulke

En fazla kriptoya sahip ülke hangisi? Anket, Nijerya’da bir tür kripto para birimine sahip olan 4 çevrim içi yetişkinden 1’inin Bitcoin’in en popüler madeni para olduğunu keşfetti.

Alternatif olarak bu, kripto para birimlerine sahip olan Nijeryalı katılımcıların %24,2’sinin yarısından fazlasının aslında Bitcoin sahibi olduğu anlamına geliyor.

En fazla kriptoya sahip ülke Nijerya

Öte yandan anket bulguları, Ethereum’un (ETH) %23,8 ile Nijeryalı kripto para sahipleri arasında en popüler ikinci kripto para olduğunu gösteriyor. Anket verilerine göre, ETH’ye olan bu yüksek faiz oranına rağmen, Nijeryalıların bu kripto para birimini diğer ülkelere göre tutma oranı hala daha düşük.

Bu arada, anket bulguları memecoin olan Dogecoin’in %21.8 ile üçüncü sırada olduğunu gösteriyor. Bu oran da Nijerya özelliğini ilk on içinde görmek için yeterli. Anket raporu şunları açıklıyor:

Dogecoin, kripto paraya sahip yetişkinlerin %21.8’i ile Nijerya’daki kripto benimseyenlerin en popüler üçüncü tercihidir. Bu, onu kripto sahibi olanlar arasında Dogecoin sahipliği açısından 22 ülke listemizde 8. sıradaki ülke yapıyor.

Nijerya’daki kripto para sahiplerinin yapısı açısından, anket Nijeryalı kripto sahiplerinin %62,9’unun erkek olduğunu, geri kalanını ise kadınların oluşturduğunu ortaya koydu.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X