Epic Games NFT ve Blockchain Tabanlı Oyunlara İzin Veriyor

Epic Games NFT ve Blockchain Tabanlı Oyunlara İzin Veriyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Merteren Alkis
52
epic-games-nft-blockchain

Video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Epic Games, NFT ve blockchain teknolojisiyle oluşturulmuş oyunları kabul edeceğini açıkladı.

Haber, oyun mağazası Steam’in dün “kripto para birimleri veya NFT alışverişi yapan veya bunlara izin veren blok zincir teknolojisine dayalı” uygulamaları yasaklayacağını duyurmasının ardından geldi .

Steam’in geliştiricisi Valve ile rekabet eden Epic, daha sonra The Verge’e “kripto para birimini veya blok zinciri tabanlı varlıkları destekleyen oyunlara açık olacağını” söyledi .

Epic’in CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney dün Twitter’da şunları yazdı:

Epic Games Store, ilgili yasalara uymaları, şartlarını açıklamaları ve uygun bir grup tarafından yaş derecesine tabi tutulmaları koşuluyla NFT ve blockchain teknolojisini kullanan oyunları memnuniyetle karşılayacaktır.

Epic, oyunlarımızda kripto paralar kullanılmasa da, teknoloji ve finans alanlarında yeniliği memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. Epic’in The Verge’e NFT dünyasında da “erken geliştiriciler” ile çalışmaya istekli olacağını söylediği bildirildi .

Epic, V-Bucks adlı oyun içi para birimine sahip popüler oyun Fortnite’ı piyasaya sürmüştür. Ayrıca 2019’da Sweeney, gizlilik parası Monero’nun Fortnite ürün mağazası için kabul edilebilir ödemeler listesine “yanlışlıkla” eklendiğini doğruladı.

Steam, bilgisayar dünyasındaki en büyük dijital oyun dağıtıcısı olarak biliniyor; kullanıcılar platform üzerinden oyun satın alabilir veya yükleyebilir. Valve, blockchain tabanlı oyunları neden yasakladğını hakkında henüz açıklama yapmadı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X