ESL Gaming, CS:GO Turnuvasında NFT Dağıtacak

ESL Gaming, CS:GO Turnuvasında NFT Dağıtacak

Kripto Para Haberleri
Ekim 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
63
Esl-gaming-cs-go-nft

ESL Gaming, e-spor platformunda NFT basımı ve ticareti sunmak için Immutable X ile ortaklık kurdu.

ESL Gaming, NFT Platformu Oluşturuyor

Dünyanın en büyük e-spor şirketlerinden biri olan ESL Gaming , bir NFT platformunu piyasaya sürüyor. Hareket, Layer-2 Ethereum üzerinde çalışan StarkWare destekli bir NFT projesi olan Immutable X ile ortaklığı ile birlikte açılacak.

Platform, koleksiyonluk NFT’ler sunacak ve ESL Pro Tour CS:GO oyun yarışmasıyla birlikte piyasaya sürülecek.

Immutable X ile ortaklık hakkında yorum yapan ESL Gaming küresel iş geliştirme temsilcisi Bernhard Mogk şunları söyledi:

ESL Pro Tour tarihindeki en unutulmaz anlardan bazılarını satın almak, toplamak ve sahip olmak için mümkün olan en iyi topluluk odaklı ve hayran merkezli koleksiyon platformunu Immutable X’te başlatmaktan daha heyecanlı olamazdık.

NFT’ler, değiştirilemez tokenler, birbirinden değiştirilemeyen benzersiz kripto varlıklarıdır. NFT’ler, dijital sanat, müzik veya oyun içi öğeler gibi bir varlığın doğrulanabilir sahipliğini sunmanın bir yoludur. Geçen yıl, NFT teknolojisinin popülaritesi patladı ve spor ve oyun endüstrilerinde geniş çapta benimsendi. Çoğu NFT, bugün en yaygın kullanılan blok zinciri olan Ethereum’da basılıyor. Bununla birlikte, Ethereum’un popülaritesi, yüksek işlem maliyetleri gibi sorunlardan muzdarip olduğu anlamına gelir. Birçok NFT projesi, sorunları azaltmak için Polygon ve Immutable X’in Layer 2 çözümü gibi ölçeklendirme çözümlerini aradı.

Immutable X , yüksek hızlı işlemler sunmak için StarkWare’in ZK-Rollup teknolojisinden yararlanır ve sıfır transfer ücreti sunar. Ayrıca platformda basılan NFT’lerin karbon nötr olması için karbon ayak izini dengelemek için Trace ve Cool Effect ile ortaklık kurdu. Daha önce NFT pazar yeri OpenSea’yı entegre etti ve TikTok’un NFT son girişiminin yanı sıra Guild of Guardians, Illuvium ve kendi Gods Unchained gibi oyunlara güç veriyor. Geçen ay Immutable, BITKRAFT Ventures ve King River Capital tarafından ortaklaşa yürütülen B Serisi finansman turunda 60 milyon dolar topladı.

Immutable X’in kurucu ortağı Robbie Ferguson, ESL Gaming ile iş birliğini tartışırken şunları söyledi:

ESL’nin ESL Pro Tour anlarından NFT’lere yönelik vizyonu, hayranların aklının en üst noktasında yer alıyor. Immutable X’te, ESL gibi önde gelen oyun ortaklarının güvenlik veya hızdan ödün vermeden NFT’leri deneyimlerine entegre etmelerini kolaylaştırıyoruz.

ESL Gaming’in ESL Pro Tour CS:GO, dünyanın en popüler e-spor etkinliklerinden biridir. ESL Gaming’in basın açıklamasına göre, geçen yılki sürüm 675 milyon sosyal medya gösterimi ve 905 milyon video oynatma sağladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X