Ethereum 2.0 İçin Zaman Gitgide Azalıyor

Ethereum 2.0 İçin Zaman Gitgide Azalıyor

Ethereum Haberleri
Eylül 29, 2021 tarafından Mavi Neptün
72
Ethereum-2.0-Icin-Zaman-Gitgide-Azaliyor-

Kripto dünyasının ikinci önemli kripto para biriminde hareketlilik yaşanıyor. Ekim sonunda ilk mainnet yükselmesini yapacak olan Ethereum, gün sayıyor. London Hard Fork ile başlayan güncelleme Ekim ayında yeni bir boyut kazanacak. Ether için önemli bir mihenk taşı olan güncelleme ile birçok şey yenilenecek.

Ether Foundation araştırmacısı olan Danny Ryan, ilk mainnetin 27 Ekim’de gerçekleşeceğini ön görüyor. Beacon Chain olarak bilinen yapı sinde ilk mainnet Altair şeklinde tanımlanıyor. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre kalan güncelleme için Ethereum gün sayıyor. Yükseltmeyle beraber Hisse İspatına geçiş daha da hızlanmış olacak.

Ether için bir diğer önemli gelişme ise “Londra Güncelemesi” ile yaşanmıştı. Geçtiğimiz aylarda yapılan güncelleme sayesinde ağ üzerinde değişiklikler olmuştu. Bu iyileştirme sayesinde Ethereum’un fiyatı da önemli seviyelere ulaşmıştı. Ethereum 2.0 öncesi ise 27 Ekim’de alacağı güncelleme önemli sayılıyor. Son olarak Danny Ryan güncelleme hakkında şunları söylüyor;

“İlk mainnet yükseltmesi hafif istemci desteği getiriyor. İşlemlerde teşvik hesaplamasını düzenliyor. EIP-2982 işlemine göre cezai parametreler artıyor.”

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X