Ethereum Hashrate Oranı Yeni ATH’ye Ulaştı

Ethereum Hashrate Oranı Yeni ATH’ye Ulaştı

Ethereum Haberleri
Kasım 2, 2021 tarafından Merteren Alkis
129
ethereum-hashrate

Merkezi olmayan uygulamaların artan etkinliği ve büyük NFT projelerinin sürekli artan popülaritesi ile Ethereum, dünyanın her yerinden daha fazla madenciyi çeken ücretlerin boyutuyla ilişkili olan blok zinciri endüstrisinde en çok kullanılan zincir olmaya devam ediyor. Ethereum hashrate oranı 812.768 GH/s’lik bir başka yüksek seviyeye ulaştı. EIP-1559 güncellemesi madenciler için ücretleri kaldırmış olsa da, ağ kullanıcılarının yüksek ağ yükü dönemlerinde işlemlerini zorlamak için kullandıkları yeni tanıtılan ipuçlarını kullanarak yine de önemli miktarda kar elde edebilirler.

ethereum-hash
Ethereum Hashrate Oranı

Madencilerin artan ilgisi, Ethereum’daki artan ağ etkinliğinden geliyor. Ağı kullanan insan sayısının artmasıyla madencilerin alacağı ücret artabilir. Ağ faaliyetine ek olarak, ücret yakma mekanizması varlığın EIP-1559’un uygulanmasından bu yana Ethereum’un fiyatına %33 artışla olumlu yansıdı. Statista’dan alınan verilere göre , Ethereum madenciliği, madencilik fes’inin kaldırılmasından önemli ölçüde zarar görmedi. USD karlarındaki ilk düşüş, güncellemenin uygulanmasından sonraki ilk günlerde sadece sürdü, ancak fiyat artışı nedeniyle USD’deki madenci karı EIP sonrası değerlere geri döndü.

İstatistik Verileri

Genellikle, hızla artan hash oranı, mevcut arzın genişlemesi nedeniyle pazar için iyi bir işaret değildir, ancak zincir içi verilere göre madenciler henüz varlıklarını satmak için acele etmiyorlar.

Mevcut döviz rezervleri hala tükeniyor ve madencilerin cüzdanları yalnızca borsalara neredeyse hiç fon taşınmayan girişler gösteriyor. Satış gücünün olmaması, büyük olasılıkla son derece olumlu piyasa konjonktürüne bağlıdır.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X