Ethereum Madenciliği Yapan Şirket Faaliyetlerini Durdurdu

Ethereum Madenciliği Yapan Şirket Faaliyetlerini Durdurdu

Altcoin Haberleri Ethereum Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Mavi Neptün
63
Ethereum-Madenciligi-Yapan-Sirket-Faaliyetlerini-Durdurdu-

Madencilik endüstrisinin ikinci en büyük madenciliği faaliyetlerine son verdi. Ether hash oranının yüzde 22’sinden fazlasını kontrol eden piyasanın önden gelen şirketi işlemleri durdurdu. Çin bazlı haberlerin çoğalması yüzünden Sparkpool, Ethereum madenciliği işlemlerine son verdi. Çin baskısı sadece ülke içinde değil tüm dünyayı etkiledi.

Çin’in ülke içindeki baskıları tüm hızıyla devam ediyor. Asya ülkesinde sadece kripto para kullanımına yasak getirilmedi. Aynı zamanda ülke içinde faaliyet gösteren madencilere de izin verilmiyor. Geçtiğimiz aylarda bu durumda muzdarip olan pek çok madenci Çin’den taşınmıştı. Bunun üzere dünyanın en büyük ikinci Ethereum madenciliği yapan işletmesi Sparkpool, faaliyetlerine ara verdi. Çin baskısının devam etmesinden dolayı işletme operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

Çin hükümeti 2017’den bu yana kripto varlıkları üzerinde baskısını sürdürüyor. Her sene piyasaya korku salarak yasaklama haberleri getiriyor. 2021 yılında haberlerin artması ise piyasayı biraz daha fazla sarstı. Ülkenin ünlü kripto para borsası da yaşanılan durum karşısında sessiz kalmamıştı. Ülke içindeki faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X