Ethereum, Son 12 Ayda 6 Trilyon Doların Üzerinde İşlem Gördü

Ethereum, Son 12 Ayda 6 Trilyon Doların Üzerinde İşlem Gördü

Ethereum Haberleri
Ekim 5, 2021 tarafından Merteren Alkis
59
ethereum

Ethereum, 2020’ye göre %369 artışla son 12 ayda 6 trilyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Yalnızca 3. çeyrekte 1,5 trilyon dolar değerinde işlem gerçekleşti.

Görünüşe göre, Messari’den gelen veriler, son 12 ayda 6.2 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir işlem kaydedildiğini gösterdiğinden, Ethereum her hafta yeni kilometre taşlarına ulaşıyor. 2020’ye kıyasla bu, işlem hacminde %369’luk bir artışı temsil ediyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ethereum’un fiyatı, kullanımdaki bu artışla birlikte önemli ölçüde arttı.

 

Özellikle 3. çeyrek, 1.5 trilyon dolarlık işlem kaydettiği Ethereum ağı için çok güçlü bir dönemdi. Stablecoin’ler ayrıca, kullanımının çok yönlülüğü göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan işlem hacminin önemli bir parçası olmuştur.

Ethereum şu anda 3.400 doların üzerinde bir değere sahip ve 3.000 doların üzerinde kalmanın güçlü işaretleri gösteriyor. Performansına ve varlığına gelince, ücret geliri açısından Bitcoin’den 43 kat daha iyi performans gösteriyor.

NFT’ler ve DeFi, Ethereum ‘u Güçlendiriyor

Ethereum, hem kurumsal şirketler hem de bağımsız geliştirme ekipleri akıllı sözleşmelerine girdikçe gerçekten olgunlaşıyor. Polygon tarafından sağlananlar gibi ölçeklenebilirlik çözümlerinin gelişi de kullanımı kolaylaştırmada çok yardımcı oldu.

Ethereum ağının ayağı olan iki niş olan  (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi). Özellikle NFT’ler, şirketleri, büyük markaları ve ünlüleri çekerek büyük büyüme belirtileri gösteriyor. Akıllı sözleşmelerinin çok yönlülüğü, bu iki sektörde gerçekten kendini göstermeye başladı.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X