Facebook Metaverse Araştırması için 50 Milyon Dolarlık Fon Başlattı 

Facebook Metaverse Araştırması için 50 Milyon Dolarlık Fon Başlattı 

Kripto Para Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
93
facebook-metaverse-blockhain

Facebook Metaverse Araştırması için 50 Milyon Dolarlık Fon Başlattı  

Facebook, metaverse araştırması için 50 milyon dolarlık bir fon başlattı. İki yıllık program, birden fazla şirket ile beraber yol alınacak. 

27 Eylül’de yayınlanan bir gönderiye göre Facebook, metaverse araştırmalarına odaklanan bir fona 50 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu. Facebook Reality Labs Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth ve Global İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg, şirketin Politika yapıcılar, uzmanlar ve endüstri ortaklarıyla iş birliği yapacaklarını açıkladı. Yöneticiler, araştırmanın “fiziksel mesafeden ve cihazlara bağlı olmadan insan bağlantısını derinleştirmeye” yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca metaverse’nin bir gecede ortaya çıkmayacağını, bunun yerine 10-15 yıllık bir yolculuk olacağını düşünüyorlar. 

 

Facebook blockchain ve metaverse teknolojisine yatırım yapıyor  

Facebook ilk olarak stabilcoin projesi Diem için önemli açıklamalarda bulundu. Başlangıçta Libra olarak bilinen proje, hem milletvekillerinden hem de kripto para meraklılarından tepki aldı. Tartışmalar birçok şirketin Libra projesinden ayrılmasına neden oldu. Atılan adımlarla beraber proje şu anda çok daha istikrarlı bir durumda görünüyor. 

Facebook’un blok zincirle ilgili teknoloji için bütçelediği artan kaynak miktarı, teknolojinin potansiyelinin bir göstergesidir. 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X