Fidelity’den Bitcoin Tavsiyeleri

Fidelity’den Bitcoin Tavsiyeleri

Bitcoin Haberleri
Ekim 14, 2020 tarafından Bülent Keçeci
24
Bitcoin Tavsiyeleri

Yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcılar ya da şirketler, Bitcoin yatırımına oldukça ilgi göstermektedir. Gün geçtikçe de daha çok talep görmesi beklenmektedir.

Fidelity Digital Assets firması tarafından yayınlanan ‘Bitcoin Yatırım Tezi’ raporunda, yatırım yapmak isteyen kişilerin daha çok alternatif yatırım yöntemlerine başvurduğunu dile getirdi.

Bu rapor kripto para uzmanları ve yatırımcılar tarafından hazırlandı. Firmanın yaptığı bir açıklamada da Bitcoin’in diğer yatırım varlıkları ile bir ilişiğinin olmadığının da altını çizdi.

Kripto Para Yatırımına Talep Artıyor

Alternatif bir yatırım aracı olarak görülen Bitcoin’in, 2003 yılında yatırım payının %6’larda iken 2018 yılında bu oran %12 seviyelerine çıkmıştır. Bu oran gelecekte %25 seviyelerine kadar çıkması beklenmektedir.

Alternatif yatırım yöntemleri yatırımcılar açısından cazip gelmektedir. Bu tür yatırım yöntemlerinden kazanç elde etmeninde oldukça yüksek bir paya sahip olduğu görülmektedir.

Fidelity'den Bitcoin Tavsiyeleri
Fidelity’den Bitcoin Tavsiyeleri

Bitcoin Alternatif Yatırım Yöntemi Olarak Değerlendirilmeli

Fidelity Digital Assets firmasına göre Bitcoin, diğer yatırım yöntemlerine göre daha büyük katkısı olabilecek bir yatırım aracıdır. Zamanla daha fazla getiri elde edilebileceğini de dile getirmektedir. Yatırımcılar genellikle Bitcoin’e kısa vadeli olarak bakmaktadır.

Bitcoin, kısa vadeli değişkenlikler gösterse de diğer yatırım araçlarından bağımsız hareket ettiği de görülmektedir. Bu açıdan, yatırım yapan bireysel yatırımcılar ya da şirketlerin Bitcoin’i alternatif bir yatırım aracı olarak değerlendirmelidir.

Bu bilgiler eşliğinde Bitcoin’e olan ilginin değişimi zaman içerisinde kendini gösterecektir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X