FSCA, Binance Karşısında Güney Afrikalı Yatırımcıları Koruyor

FSCA, Binance Karşısında Güney Afrikalı Yatırımcıları Koruyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 17, 2021 tarafından Merteren Alkis
46
fsca-binance

Güney Afrika Finans Sektörü Davranış Otoritesi ( FSCA ), Binance borsasının Güney Afrikalıların türev işlemler için yeni hesaplar açmasını kısıtlama eylemini memnuniyetle karşılıyor.

Binance , Güney Afrika FSCA ile iletişime geçti ve Güney Afrikalı müşterilere yönelik hizmetlerinin bazılarının düzeltileceğini duyurdu. Binance artık Güney Afrikalıların vadeli işlemler, marjlar, opsiyonlar ve kaldıraçlı token ürünleri ticareti yapmasına izin vermeyecek , kullanıcı olan mevcut Güney Afrika sakinlerinin türevlerde yeni pozisyonlar açmasını kısıtlayacak ve kullanıcılara mevcut tüm pozisyonları kapatmaları için 90 gün tanıyacak. 6 Ocak 2022’den sonra türev hesaplardaki tüm pozisyonlar otomatik olarak kapatılacaktır.

FSCA, Güney Afrikalılara, yalnızca Finansal Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri (FAIS) Yasasına göre kayıtlı bir Kayıtlı Finansal Hizmet Sağlayıcı ile türev piyasası işlemlerini dikkate almaları gerektiğini bir kez daha yineledi.

Güney Afrikalı Yetkililer Yatırımcıları Korumaya Kararlı

3 Eylül 2021’de Güney Afrika gözlemcisi , Finansal Piyasalar ve FAIS Kanunlarının şüpheli ihlalleri nedeniyle Binance’e karşı bir kamu uyarısı yayınladı. Şimdiye kadar Binance’in bir finansal hizmet sağlayıcısı olarak kaydolmak istediğine dair bir kanıt yok. Dün, Mali Eylem Görev Gücü, Güney Afrika’nın kara para aklama ve terörizmin finansmanına karşı koyma (AML/CFT) önlemlerine ilişkin yeni bir rapor yayınladı. Rapor, yerel kripto endüstrisinde bilgi ve lisans eksikliğine dikkat çekti. Raporda, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP’ler), tüm işletmeler için geçerli olan raporlama yükümlülükleri dışında AML/CFT yükümlülüklerine tabi olmadığı belirtiliyor.

Binance, Güney Afrika’daki bazı Özellikleri Aktif Tutacak

FSCA tarafından getirilen yeni kısıtlamalara rağmen, spot ticarete hala izin verileceği belirtiliyor. Güney Afrikalı türev ürünleri kullanıcıları, marj çağrılarını ve tasfiyeleri önlemek için marj bakiyelerini de doldurabilecekler. Binance, yakın zamanda Singapur , Malezya ve Avustralya’daki ticari faaliyetlerinde düzenlemeler yaptı . Güney Afrika, Nijerya’dan sonra Afrika’daki en büyük ikinci kripto para ticareti piyasası konumunda bulunuyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X