FTX, ABD Kullanıcıları için Solana NFT Pazarını Başlattı

FTX, ABD Kullanıcıları için Solana NFT Pazarını Başlattı

Altcoin Haberleri
Ekim 12, 2021 tarafından Merteren Alkis
61
ftx-solana-nft

FTX borsasının 12 Ekim tweetine göre Solana NFT Marketplace resmi olarak başlatıldı. FTX ‘in yeni platformundaki tüm NFT parçaları Solana blok zincirinde olmalıdır; bununla birlikte, kripto ekosisteminin standartı olan Ethereum tabanlı NFT ‘leri de destekleme planları vardır.

Popüler borsanın FTX.US Kuzey Amerika iştiraki, kullanıcıların FTX platformuna entegre edilmiş NFT’leri piyasada basmasına , tutmasına, doğrulamasına ve ticaretine izin verecek.

Pazar yeri, her satıştan hem alıcıdan hem de satıcıdan %2’lik bir ücretin yanı sıra NFT’leri basmak veya listelemek için 1 ABD doları ücret alacaktır.

Yalnızca Metaplex NFT’ler Satılacak

Platformdaki tüm tokenler Metaplex Solana protokolünü kullanacak , bu da teknolojiyi entegre etmedikçe diğer önde gelen pazarlarla uyumlu olmalarının olası olmadığı anlamına geliyor.

ABD düzenlemeleri nedeniyle FTX, NFT ticareti için diğer pazarlarda gerekli olmayan KYC protokölüne de sahiptir. Bu, çalışmalarını tanıtırken anonim kalmak isteyen sanatçıları caydırabilir.

SOL ve  FTT Fiyat Analizi

Solana’nın yerel SOL jetonu,  FTX borsasından gelen ivme nedeniyle bu yıl alev aldı.

Bununla birlikte, CoinGecko’ya göre SOL  son 24 saat içinde %5,5 geri çekildi. SOL şu anda geçen haftaya göre %14,5 düşüşle 143 dolardan işlem görüyor.

Token, 9 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213$’dan %33 düştü. Ancak Ağustos ayının başından bu yana neredeyse %300 kazandı.

FTX’in FTT jetonu, yazı yazılırken %2 düşerek 53 dolardan işlem görüyor.  9 Eylül’de de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 84$’dan %37 düştü.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X