Gavin Andresen, Bitcoin’in Geleceği Hakkında Karanlık Tahminini Açıkladı 

Gavin Andresen, Bitcoin’in Geleceği Hakkında Karanlık Tahminini Açıkladı 

Bitcoin Haberleri
Eylül 28, 2021 tarafından Merteren Alkis
91
gavin-andresen-bitcoin-gelecegi-hakkinda-tahmin

Gavin Andresen, Bitcoin’in Geleceği İçin Karanlık Tahminini Açıkladı 

  • Eski Bitcoin yazılımcısı, dünyanın en büyük kripto para birimi için korkunç bir gelecek öngörüyor. 
  • 2061 yılında BTC’nin fiyatının 6 milyon dolar olacağını ve her bir işlem için işlem ücretinin 7.500 dolar olacağını tahmin ediyor. 
  • 2100’de Bitcoin balinaları, düşük madencilik ödülleri ve daha az işlem nedeniyle ağı kapatacak. 

Eski bir Bitcoin yazılımcısı olan Gavin Andresen, Bitcoin ağının sonu için kasvetli bir tahmin ortaya koydu. Andresen’in tahmini, balinaların, bitcoin blok zincirinin nihai çöküşünün temelini atacak blok zincirinin tüm işlemlerini ve madencilik faaliyetlerini kontrol ettiği bir geleceği tahmin ediyor. 

 

Gavin Andersen’den Bitcoin Tahmini! 

Gavin Andresen, “Olası Bir BTC Geleceği” başlıklı bir blog yazısında Bitcoin ’in geleceği hakkında tahminin yaptı.2061’de BTC’nin fiyatının 6 milyon dolara sabitlenebileceğini ve enflasyon hesaba katıldığında bugünkü 1 milyon dolar değerinde olacağını söyleyerek başlıyor. 2061’de, kullanıcılar artık daha hızlı, daha ucuz ve son derece özel blok zincirlerde işlem yaptıklarından, Bitcoin işlemleri ağda nadiren gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Bu, Bitcoin ağındaki tek işlemin, merkezi borsalar, merkez bankaları  ve gibi “süper balina büyüklüğünde” arasında olmasını sağlar. Bu balinalar madencilikten sorumludur ve ağda işlem üreten tek balinalardır ve işlem başına 7.500 dolarlık yüksek işlem ücreti öderler. 

Sonunda, 2100’de madencilik ödülü blok başına 0.006103515625 BTC’den sıfıra düşüyor ve ağdaki işlemler gizlilik endişeleri, hız ve yüksek gaz maliyeti nedeniyle  artık nadir görülüyor. Bitcoin ağının bireyler tarafından azalan kullanımını gören balinalar, daha sonra ağı kapatmak için oybirliğiyle karar alırlar. Andresen’e göre,  BTC’yi zincirler arasında hareket ettiren köprüleri birer birer kapatıyorlar” ve kalan BTC’yi kimsenin erişimi olmayan bir adrese göndererek yakarlar. 

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X