Gaziantep’te 100.000 TL’lik Kripto Maden Operasyonu

Gaziantep’te 100.000 TL’lik Kripto Maden Operasyonu

Kripto Para Haberleri
Ekim 22, 2021 tarafından Ömer Dursun
56
gaziantep-100-000-tl-kripto-madeni

Gaziantep 100.000 TL’lik kripto madeni ile çalkalanıyor. Gaziantep’te İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen operasyonda kaçak çalışan bir kripto para madeni bulundu.

Gaziantep’teki bir eve baskın yapan İl Jandarma Komutanlığı, piyasa değeri 100 bin TL olan kaçak kripto para üretimi yapan cihazları ele geçirdi.  Yakalanan ürünler arasında rig masası, çeşitli cihaz, donanım ve malzemeler yer aldı.

Gaziantep 100.000 TL’lik Kripto Madeni ile Çalkalanıyor

Jandarma ekipleri Şehitkamil ilçesi Atakent Mahallesine gerçekleştirildiği son operasyon kapsamında bir şahsın evinde binlerce TL’lik korsan kripto cihazlarını buldu. Jandarmanın düzenlediği baskında kripto para üretimi yapan 2 katlı rig masası, 12 adet ekran kartı, 1 adet anakart, 1 adet kripto madeni yazılımı yüklü flaş disk, 10 adet soğutucu fan ve 1 adet güç kaynağı yakalandığı aktarıldı.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından el konulan cihazların ve donanım parçalarının piyasa değerinin yaklaşık 100 bin TL olduğu öğrenildi.

Tüm ürünlerin kaçak yollarla getirildiğini öğrenen Jandarma ekipleri, şüphelinin ise bu korsan cihazlar üzerinden haksız kazanç sağladığı ve kaçak elektrik kullandığını dile getirdi.

Olayla ilgili 1 kişiyi gözaltına alan Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı, operasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlandığını kaydetti.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X