Gedik Yatırım Model Portföy 25.09.2020

Gedik Yatırım Model Portföy 25.09.2020

Kripto Para Haberleri
Eylül 25, 2020 tarafından koindeks
43
gedik-yatirim

Tofaş’ı ekliyor, Garanti Bankasını çıkartıyoruz

Tofaş’ı ekliyoruz: Güçlü defansif özellikleri, sağlıklı mali yapısı ve cazip fiyatlaması nedeniyle Tofaş hissesinin orta vadeli olarak uygun bir yatırım fırsatı oluşturduğunu düşünmekteyiz. Pandemi ile ilgili ikinci dalga ihtimali önemli bir endişe kaynağı olsa da, yürürlükte bulunan “al ya da öde” anlaşmaları sayesinde şirket hissesinin benzerlerine kıyasla çok daha düşük risk barındırdığı görüşündeyiz. Yakın dönemde meydana gelen ÖTV artışlarına rağmen iç talebin güçlü seyretmeye devam edeceğini, ve ÖTV artışlarının özellikle ithal araçları etkilemesinden dolayı, Tofaş gibi yerli üreticilerin pazar paylarında artış olacağını düşünmekteyiz.

Garanti Bankasını çıkartıyoruz: Portföydeki banka ağırlığını, Garanti Bankası’nı portföyümüzden çıkartarak piyasa ağırlığına yaklaştırmak suretiyle azaltıyoruz. Bankacılık hisselerini ucuz bulmakla birlikte, orta vadede temel bir kataliste sahip olmadıklarını düşünmekteyiz.

Gedik Yatırım Model Portföy hisse ekleme/ağırlık esası: Azami 15, asgari 7 adet hisse senedinden oluşur. Ağırlıklar istisnai durumlar dışında seçilen hisseler arasında eşit olarak dağıtılır.

Kaynak: Gedik Yatırım

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X