Google Aramaları Bitcoin’e İlginin Arttığını Gösteriyor

Google Aramaları Bitcoin’e İlginin Arttığını Gösteriyor

Bitcoin Haberleri
Nisan 28, 2020 tarafından koindeks
13
google-aramalari-bitcoine-ilginin-arttigini-gosteriyor

Bitcoin yarılanmasının yaklaşık olarak 15 gün sonra yaşanması bekleniyor. Yarılanma tarihinin yaklaşmasıyla insanlar google üzerinde bitcoin halving araştırması yapıyor. Buna göre yapılan google aramaları bitcoine duyulan ilginin arttığını gösteriyor. Bitcoin halving konusunda 2016 yılındaki halving zamanına göre %33 daha fazla arama yapıldığı görülüyor.

Analistler Bitcoin Fiyatlarında Büyük Yükseliş Bekliyor

Google üzerinde aramaların artması ve insanların bitcoine ilgi duyduğunu gösteriyor. Bu sebeple de bitcoin analistleri bitcoin fiyatlarında büyük bir yükseliş bekliyor. Yükseliş için fiyat tahminleri ise 50 bin dolar ile 100 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. Bu konuda açıklama yapan kişiler arasında Carl Eric Martin’de bulunuyor ve fiyatlarda yüksek patlama yaşanacağını belirtiyor.

Bitcoin 2y-3y Aktif Beslemesi Yükselişte

Bitcoin yatırımcılarının yarılanma için harekete geçerek bitcoin cüzdanları arasında taşıma yaptıkları görülüyor. Kripto paranın 2y-3y aktif beslemesinin de bu sayede yükselişte oldukları görülüyor. Glassnode tarafından yapılan açıklamada ise seviyenin 2.805.977.834 btc şeklinde olduğu görülüyor. Bu seviyenin ise son 3 yıla göre en yüksek seviye olduğu belirtiliyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X