Güçlü Ülkenin Merkez Bankası Negatif Faizin Gündemde Olduğunu Doğruladı! Bitcoin ve Altın Nasıl Etkilenecek?

Güçlü Ülkenin Merkez Bankası Negatif Faizin Gündemde Olduğunu Doğruladı! Bitcoin ve Altın Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Mayıs 2, 2020 tarafından koindeks
15
bitcoin-altın-artacak-mı

İçerisinde bulunduğumuz korona virüs günlerinde sağlığımız başta olmak üzere tüm dünya da ekonomide aynı şekilde sallandı. Faiz indirimleri, borsalardaki sert satışlar ve rezervlerin erimesiyle para birimleri ve değerli madenlerde büyük dalgalanmalar oluştu.

Uzun bir zaman sonra dolar 7.00 seviyesini geçti ve burada pozisyon almaya çalışıyor. Altın virüs haberlerinin yayılmasıyla 302 seviyelerini görmüştü şimdi 380 üzerinde stabil kalmaya ve artmaya çalışıyor.

Aynı zamanda kripto para dünyasında da Bitcoin virüs haberlerinin gelmesiyle dibe çökmüştü. Neredeyse 3.500 dolar seviyelerine kadar düşen Bİtcoin, geçtiğimiz günlerde daha sert bir yükselişle 9.500 dolar seviyelerine yaklaşmıştı.

Bank of Canada’dan Negatif Faiz Açıklaması

Normal şartlar altında paramızı bankada tutarız bunun karşılığında da banka bize bir faiz ödemesi yapar. Fakat içerisinde bulunduğumuz ekonomik sarsılmalar da işler biraz değişmeye başladı.

Şu an çok sık görmesek bile genellikle İskandinav bölgesinde bankalar para tutanlardan depozito almaya başladı. Kanada Merkez Bankası bu bankalar arasına katılabilir. Merkez Bankası yöneticisi basın toplantısında negatif faiz oranları getirebilme ihtimalleri olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Altın Bu Durumdan Nasıl Etkilenecek?

Tüketiciler tasarrufa dahada yönelecek gibi duruyor. Özellikle bankada para tutup depozito ödeyerek dahada para kaybı yaşayacaklarına altın ve kripto para yatırımları yapabilirler.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Twitter’da paylaştığı bir gönderide şu cümleleri kullandı:

Altın Alın, Bitcoin Alın.

Önümüzdeki günlerde negatif faiz kararı gelirse veya gündemde olmaya devam ederse, altın ve Bitcoin gibi yatırım araçlarında artış gözlemleyebiliriz.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X