Güney Kore Kripto Para Borsaları Yeni Gelir Kaynakları Arıyor

Güney Kore Kripto Para Borsaları Yeni Gelir Kaynakları Arıyor

Kripto Para Haberleri
Ekim 20, 2021 tarafından Merteren Alkis
84
guney-kore-kripto-borsa

Güney Kore ‘nin dört büyük kripto para borsası – Upbit, Bithumb, Korbit ve Coinone – tüm düzenleyici gereklilikleri karşılayarak Kore wonu ile kriptoya ticaret hizmetleri veren tam operasyona sahip olan tek borsa. Diğer yirmi beş yerel borsa, bir şartı yerine getirdi – bilgi güvenliği sertifikasına sahip olmak – ancak kullanıcılara gerçek ad hesapları sağlamak için bir banka sözleşmesi güvence altına almak için ikinci bir şartı yerine getirmedi. Sonuç olarak, yalnızca belirteçten belirteç hizmetleri olarak çalışmaya devam etmelerine izin verildi.

Sanal varlık endüstrisi üzerinde artan baskı ile , her iki borsa grubu da kripto işlem ücretlerine daha az bağımlı olmak için iş alanlarını genişletmeyi umuyor. Yeni girişimleri arasında NFT’ler  , DeFi , meta veri deposu ve daha fazlası yer alıyor.

Güney Kore Kripto Borsaları Sistemlerini Geliştiriyor

Korbit, Güney Kore’de NFT pazarı açan ilk ve tek borsadır. Korbit’in CEO’su Oh Se-jin , Korbit’in NFT pazarının şirketlerin fikri mülkiyetlerinin dijital değerini en üst düzeye çıkarabilecekleri bir “kazan-kazan durumuna” yol açacağını ve Korbit’in işlem ücretleri kazanmanın yanı sıra yeni bir iş modeli izleyebileceğini söyledi. Korbit ayrıca, kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilecekleri veya birbirlerine kripto hediye edebilecekleri bir sosyal topluluk görevi gören kendi metaverse’si olan Korbit Town’u da açtı.

Bithumb , Kasım ayında piyasaya sürülecek olan Bithumb Live’ı kurmak için ticaret ve dağıtım şirketi Bucket Studio ile ortaklık kurdu. Güney Kore’de NFT’leri, bir kripto ödeme sistemini, meta veri tabanını ve çevrimiçi ticareti karıştıran ilk çoklu ticaret platformu olmayı planlıyor. Bithumb ve Bucket Studio’nun her biri 6 milyar won (yaklaşık 5,1 milyon ABD Doları) yatırım yaptı ve muhtemelen Bithumb Live olarak yeniden yapılandırılacak olan canlı bir ticaret alışveriş platformu olan The LIP’in en büyük iki hissedarı oldu. Kore’nin en büyük borsası Upbit’in sahibi olan Dunamu, Tenuto adlı metaverse tabanlı bir startup’ı da satın alıyor .

Bu arada Coinone, Coinone Plus adı altında kullanıcılar için DeFi hizmeti vermeye başladı . Coinone Plus, yatırımcılara, karşılığında faiz olarak ödüllendirilen belirli bir miktarda kripto para birimi karşılığında varlıklarını blok zinciri ağına emanet edebilecekleri bir kripto stake hizmeti sunacak. Upbit, geçen Eylül ayında hizmet yenileme için bu yıl Ocak ayında kapanan bir staking hizmetinin beta sürümünü açmıştı.

Öte yandan, henüz tüm hükümet standartlarını yerine getirmemiş ve yalnızca tokenden tokene hizmetler altında faaliyet gösteren borsalar, bazıları yeni projeler hazırlamaya başlarken, hala tam uyum için çabalıyor.

Coredax, verdiği bir röportajda yeni işlere dalmak yerine güvenlik teknolojilerini ve kara para aklamayı önleme sistemini güçlendirmeye odaklandığını söyledi. Borsa kısa süre önce mevcut işi geliştirmeye devam etmek için 53 yeni çalışanı işe alacağını duyurdu.

Eylül ayında tam olarak yürürlüğe giren kripto para borsası düzenlemelerine ek olarak, Güney Koreli yetkililer 1 Ocak 2022’den itibaren sanal varlıklardan elde edilen gelirleri vergilendirmeyi planlarken , ülkenin Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) kara para aklamayla mücadeleye adaptasyonu yönergeler, yönergelere uygun sistemler oluşturmak için gelecek yıl Mart ayına kadar süre verdi .

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X