Güney Kore Kripto Paralara Vergi Getiriyor!

Güney Kore Kripto Paralara Vergi Getiriyor!

Kripto Para Haberleri
Ekim 7, 2021 tarafından Merteren Alkis
53
guney-kore-kripto-para-vergi

Güney Kore maliye bakanı, sanal varlık işlemlerinden elde edilen gelirin 1 Ocak 2022’den itibaren vergilendirileceğini, ancak NFT’lerin (eşsiz tokenler) henüz vergilendirilmeyeceğini söyledi.

  •  Çarşamba günü, Ekonomi Bakanı ve Finans Hong Nam-ki hükümet planları önümüzdeki yıl sanal varlık kazançları vergi başlamak söyledi. Ancak, NFT’lerin vergilendirilmesi hakkında soru sorulduğunda, NFT’lerin sanal varlıklar olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmadığı konusunun hala tartışıldığını söyledi.
  • Hong’a bakanlığın NFT’leri vergilendirmeye hazır olup olmadığını soran Ulusal Meclis Strateji ve Finans Komitesi üyesi milletvekili Yoo Gyeong-joon , dijital varlıkların yaratıcı sanatlar sektöründe belirgin bir şekilde kullanılmaya başladığını söyledi.
  • ABD , NFT’leri, ticari NFT’lerden elde edilen gelirin ticari kazançlar üzerinden %28 vergiye tabi olduğu, Avustralya’da ise NFT’lerden elde edilen kazançların da sermaye kazançları kapsamında vergilendiriliyor.
  • Türkiye de ise kripto paralardan elde edilen gelirlerin vergilendirilmesine dahil bir yasa bulunmuyor. Kanun yapıcılar bu konu hakkında çalışmalar yürütüyor.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X