Hackerlar YouTube Kanallarını Çalıp Kripto Reklamı Yaptı

Hackerlar YouTube Kanallarını Çalıp Kripto Reklamı Yaptı

Kripto Para Haberleri
Ekim 23, 2021 tarafından Ömer Dursun
58
hackerlar-youtube-kripto-reklami

Hackerların YouTube’daki kripto reklamı ortaya çıktı. Google, kripto dolandırıcılıklarını yaymak için YouTube’daki bazı kullanıcıların hesaplarını hackleyen ve tamamen ele geçiren bir grup bilgisayar korsanının izini sürdüklerini duyurdu.

Hackerların YouTube’daki Kripto Reklamı

Bilgisayar korsanlarının uzun erişime sahip popüler kanalları hedef aldığı söyleniyor. Hesaplara girer girmez, onlara tam bir düzenleme yaptılar. Profil resimleri, kanalın adı ve hatta içeriği kripto ile ilgili konularda tamamen değiştirdiler.

Ardından bilgisayar korsanları belirli projeleri ve sahte anlaşmaları teşvik etmeye devam ediyor. Örneğin, izleyicilerden ödeme yoluyla sözde eşantiyonlara katılmaları isteniyor, ancak elbette bu tür eşantiyonlar her zaman sahte çıkıyor.

Bazen hacklenen hesaplar, bilgisayar korsanları tarafından yeni bir görünüm kazandırmak yerine satılıyordu. Google’a göre, bu tür hesaplar kara borsada birkaç bin dolara satılacaktı.

Google, YouTube’daki kötü niyetli uygulamaların faillerinin izinde olduklarını belirtiyor. Rusya’dan bir grup hackerın olduğunu, kurbanlarla kazançlı iş anlaşmaları yaparak bağlantı kurduklarını ve ardından YouTube hesaplarını yasa dışı bir şekilde ele geçirdiklerini söylüyor.

Açıkçası bu, sosyal medyada dolandırıcılık ve diğer gölgeli şeylerin ilk kez meydana gelmesi değil. Özellikle konu kripto paralar olduğunda, bilgisayar korsanları çoğu zaman kolayca para çalabilmektedir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X