Haftalık Bitcoin Teknik Analiz 13 Eylül – 20 Eylül

Haftalık Bitcoin Teknik Analiz 13 Eylül – 20 Eylül

Kripto Analiz
Eylül 13, 2020 tarafından koindeks
12
bitcoin-teknik-analiz

Dünya’nın en çok tercih edilen kripto para birimi olan Bitcoin’in haftalık teknik analizini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bitcoin Teknik Analiz

İlk olarak yukarıda gördüğünüz grafik günlük periyotlu bir grafiktir. Çizdiğim trend çizgisi Bitcoin’in güncel destek noktası olarak nitelendirilebilir. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in %10’lara yakın bir kaybı vardı. Neredeyse tek bir günde bu desteğe dokundu. 3-4 gün bu destekte yeniden güzel bir hacim kazanarak yönünü yukarı çevirdi.

Bu görselde Bitcoin’in Fibonacci seviyelerini görüyoruz. Fibonacci’ye göre 10.508 üzerinde kalabilirse ilk hedef 10.886 ikinci hedef ise 11.192 seviyesi olacaktır. Bu hedefler kısa vadede olan hedeflerdir. Destek seviyemiz ise ilk aşamada trend desteğine bağlı olarak 10.200 seviyesi ikinci aşamada ise Fibonacci’ye göre 9.895 seviyesi takip edilmelidir.

RSI’da da fiyatla doğru orantılı sert bir düşüş gözlemlemiştik. Çok fazla 50’li seviyelerin üzerinde durmuştu. Uzun zamandır buradaydı. Düşüş RSI için iyi oldu. Bu indikatör yaşayan bir indikatör. Dinlenmesi iyi oldu. 50 seviyesini tekrar yukarı doğru kesmeye hazırlanıyor gibi duruyor. Yukarı kestiğinde, kesebilirse AL sinyali üretecek.

Momentum’da sert bir güçlenme görüyoruz. Momentum eğrisi takip edilmesi kesinlikle gerekiyor. Bu bize Bitcoin’in gücünü gösteriyor. Şu an için yeniden güçlenen bir Bitcoin ile karşı karşıyayız.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X