Hedge Fonundan Bitcoin Adımı Geldi

Hedge Fonundan Bitcoin Adımı Geldi

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 21, 2020 tarafından koindeks
11
bitcoin-adimi

Dünya çapında bilinen en büyük hedge fonundan bitcoin adımı geldi. Fon bitcoin vadeli işlemleri ile ilgileniyor. Kripto pazarına giriş için bu alandan önemli bir adım attı.

75 milyar dolarlık bir varlığa sahip olan renaissance Technologies hedge fonu, block’un yayınladığı rapora göre, mart ayında bitcoin vadeli işlemlerine ilgi gösteren düzenleme formu açtı.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Borsa ve Menkul Kıymet Komisyonuna renaissance Technologies’in yapmış olduğu başvuruda, bitcoin kripto parası ile ilgili bir plana yer verildiği görüldü. Başvurunun 16. Sayfasındaki bilgilere göre Medallion Funds’un ilerleyen dönemlerde bitcoin vadeli işlemlerine katılması gerçekleşebilir. Ancak bu plan hakkında da risklerin bulunduğu şu ifadeler ile belirtildi.

Bitcoin Geleneksel Finansal Araçlara Göre Risk Taşıyor

‘Bitcoin ve bu işleme dayalı vadeli işlemler oldukça istikrarsız olarak işlem görmektedir. Yatırım sonuçlarının zamanla büyük ölçüde değişmesi mümkündür. Bu gibi kripto işlemler finansal araçlara göre büyük ölçüde kayıp ve daha fazla risk potansiyelini içinde barındırır.’

Bulunan bütün risklere rağmen hedge fonunun kripto pazarına girip girmeyeceği ise şuanda bilinmezliğini koruyor. Ancak giriş yapması halinde kripto sektörü açısından iyi bir gelişme olacağı görülmektedir.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X