Hindistan, ABD ve Rusya’ya Kripto Para Kullanıcısında Fark Attı!

Hindistan, ABD ve Rusya’ya Kripto Para Kullanıcısında Fark Attı!

Kripto Para Haberleri
Eylül 27, 2021 tarafından Merteren Alkis
37
hindistan-kripto-para-kullanicisinda-abd-rusya-fark-atti

Hindistan, ABD ve Rusya’ya Kripto Para Kullanıcısında Fark Attı!

TripleA tarafından yakın zamanda yayınlanan ve 20 Eylül 2021’de güncellenen bir rapora göre, Dünya’da kripto para kullanan insan sayısı 280 milyonu aştı ve Hindistan birinci sırada yer alıyor. 

Veriler, Hindistan’ın şu anda 100 milyondan fazla kripto para kullanıcısına yani ülke nüfusunun %7,3’ünün kripto paraya sahip olduğunu gösteriyor. ABD 27,4 milyon kripto kullanıcısına sahipken, onu 17,3 milyon ile Rusya takip ederken, Nijerya 13 milyon ile dördüncü sırada yer alıyor. 10,3 milyon kullanıcı ile Brezilya beşinci sırada yer alıyor. 

 

kripto

Aynı zamanda, kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul eden işletme sayısı 18.000’in üzerine çıktı. Rapor, şu anda kripto ödemelerini kabul eden Burger King, Expedia ve Rakuten gibi önde gelen markaları tanımlıyor. 

Genel olarak, kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesi, kurumların kriptoya artan yatırımı 2021’de hızlandı ve bu da dijital para birimlerine olan ilginin artmasına neden oldu. 

Aynı zamanda, pandeminin ekonomik etkisi, çoğu insanı dijital para birimlerini kullanmaya itti. Ülkelerin resmi para birimlerinin devalüasyonu ile dijital paralar altına alternatif olarak ortaya çıkıyor. 

 

 

 

 

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X