Huobi, Çinli Yatırımcılar için Kripto Türevlerini Yasakladı

Huobi, Çinli Yatırımcılar için Kripto Türevlerini Yasakladı

Kripto Para Haberleri
Ekim 29, 2021 tarafından Merteren Alkis
61
cin-huobi-turev-islemleri

Büyük kripto para borsası Huobi, planlandığı gibi bugün Çin anakarasında vadeli işlem ve diğer türevlerin ticaretine son verdi.

Bu ayın başlarında, kripto para borsası web sitesinde, ülkedeki operasyonları durdurma planının bir parçası olarak tüm Çinli yatırımcılar için tüm vadeli işlemleri, sözleşmeleri ve diğer türev faaliyetlerini bugün kapatacağını duyurdu.

Huobi, Çin hükümetinin Bitcoin yasağını kaldırmayı ısrarla reddetmesi nedeniyle Çin anakarasından çekileceğini açıklayan ilk borsa oldu. 24 Eylül’de Çin’deki en büyük kripto para borsası bir hissedar toplantısı düzenledi ve bu sırada şirketin hissedarları oybirliğiyle Çin’den ayrılmaya ve faaliyetlerini geri çekmeye karar verdi.

Yapılan bir röportaja göre, Huobi Group kurucu ortağı Du Jun, 31 Aralık 2021’e kadar kalıcı olarak kapanmadan önce tüm kripto varlıklarını Çin hesapları için güvence altına alma sözü verdi .

Huobi’nin liderliğini takiben, kripto madenciliği havuzları ve madencilik ekipmanı üreticileri gibi kripto para birimi ile ilgili diğer platformlar ve firmalar aynı stratejiyi benimsedi. Bu liste Binance , BTC.com ve Bitmain gibi büyük şirketleri içeriyor. CoinEx kripto borsası Çin’den çekildiğini duyurdu ve Çin’in “OTC kralı” Zhao Dong tarafından kurulan Renrenbit de operasyonları durduruyor .

Çıkış, Eylül ayı sonlarında, Kamu Güvenliği Bakanlığı ve Yüksek Halk Mahkemesinin yanı sıra ülkenin ana bankası da dahil olmak üzere 10 Çinli yetkilinin kripto para ticareti konusunda genel bir yasak ilan etmesiyle başlayan bir hükümet çabasının sonucudur.

Eylül ayı sonlarında Los Angeles’taki Kod Konferansında konuşan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kriptonun Çin Komünist Partisi’nin gücünü aşındırmanın eşiğinde olduğunu düşünüyor. Sonuç olarak, hükümetin kripto yasağı devam edecek.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X