Hut8 Mining Bitcoin Madencilik Şirketinin Hissesi %60 Arttı

Hut8 Mining Bitcoin Madencilik Şirketinin Hissesi %60 Arttı

Bitcoin Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2020 tarafından koindeks
23
hut8-mining-bitcoin-madencilik-sirketinin-hissesi-&60-artti

Kanada merkezli Bitcoin madencilik şirketi Hut8 Mining bitcoin madencilik şirketinin hissesi yüzde 60 oranında artış yaşadı. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak koronavirüs salgınının, kripto para faaliyetlerine zarar verebileceği konusuna değinen şirket birdenbire hisselerinde yükselme yaşadı.

Hisselerin Neden Arttığı Bilinmiyor

Toronto Menkul Kıymetler Borsası verilerine göre cuma günü sabah saatlerinde 0.60 Kanada doları olan oran akşama doğru 1 Kanada Doları’na yükseldi. Yükselişin nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmadı ancak Hut8’in Kripto para madenciliğinde sürdürülmesi gerekli olan para birimi olarak belirlenmiş olmasının yükselişte rolü olduğu düşünülüyor. Şirket 2016 yılında ilk defa halka sunulurken, 2017 yılının Mart ayında 8 dolar seviyesine yükselerek rekor artış derecesine yükselmişti.

Bitcoin Madencilerinin Rekabet Günü

Bitcoin madencilerinin beklediği blok ödülü yarılanmasına 25 gün kaldı. Bu ödül küçük ve orta ölçekli madencilerin gelecekleri için büyük risk taşıyor. Bitcoinin şu andaki fiyatlarının devam etmesi, bu madencilerin gelirlerinin düşmesine sebep olabilecek. Eğer Bitcoin fiyatları artış gösterir veya bu plazmada devam ederse bu madenciler işlerini durdurmak zorunda kalacak.

Add a comment

Günlük Analizler ve Son Dakika Haberler Telegram Kanalımızda!

X